Mersin Haber

MTSO’dan Kariyer Mersin Projesine Destek

MTSO’dan Kariyer Mersin Projesine Destek
Yayınlama: 20.06.2023
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kariyer Merkezi arasında kentte istihdam olanakları yaratmak adına önemli adımlar atılmaya hazırlanıyor. 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz ve beraberindeki heyet, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’ı ziyaret ederek üzerinde çalıştıkları Kariyer Mersin Projesi’nin detayları hakkında bilgi verdi.
Kariyer Mersin Projesi için 2 yıldır altyapı çalışmaları çerçevesinde güzel sonuçlar aldıklarını kaydeden Özada, önümüzdeki dönemde ise kentin tüm dinamiklerinin güçlerini birleştirerek istihdam sorununa birlikte çözüm aramak istediklerini belirtti. Kariyer, mesleki eğitim, girişimcilik gibi konularda birçok kurumun farklı potansiyele sahip olduğunu dile getiren Özada, “Kimi kurumun salonu kiminin makine ve teçhizatı kiminin akademisyen gücü var. Tüm gücü tek bir havuzda toplayıp rekabet gözetmeden, ortak hedef doğrultusunda çalışmak, istihdamda birlik sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Benzer bir çalışmayı Oda olarak meslek liseleriyle başlattıklarını hatırlatan Başkan Kızıltan, kaynak israfının önüne geçilmesi adına güç birliğinin önemine dikkat çekerek işbirliği projelerine hazır olduklarını söyledi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)