Mersin Haber

MTSO Seçimleri Bitti: Yeni Başkan Bir Oy Farkla Kazandı

MTSO Seçimleri Bitti: Yeni Başkan Bir Oy Farkla Kazandı
Yayınlama: 23.12.2022
Düzenleme: 23.12.2022 17:28
A+
A-

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni seçimleri sonuçlandı.

MTSO’nun günlerdir süren seçim mesaisi sonuçlandı. Mevcut Başkan Ayhan Kızıltan rakibi Alper Gürsoy’u bir oy farkla yenerek güven tazeledi. 

MTSO SEÇİM SONUÇLARI BELLİ OLDU

MTSO seçim sonuçlarına göre Hakan Kayacı 27, Alper Gürsoy 43, Ayhan Kızıltan 44 oy aldı. Bir oy geçersiz sayıldı. Geçersiz sayılan Oya yapılan itiraz sonucu tekrar oy sayımı yapıldı fakat sonuç değişmedi.

KIZILTAN: DAHA GÜÇLÜ MERSİN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ 

MTSO’ya tekrar seçilerek güven tazeleyen Ayhan Kızıltan, yaptığı açıklamasında bütün Meclis üyelerine teşekkür etti. Kızıltan, seçim sürecinin çok yorucu olduğunu belirterek şunları söyledi: “Seçim tüzüğünün değişmesi için Türkiye Odalar Birliği’ne başvuruda bulunacağız. Mevcut seçim süreci hepimizi yoran ve yıpratan kurallardan ibaret olduğu İçin yeni bir tüzük hazırlayacağız” ifadelerini kullandı.

AYHAN KIZILTAN MERSİN BASINI’NA TEŞEKKÜR ETTİ

Seçim sürecinde Mersin basınının ortamı germeyen, birleştirici ve sağduyulu yaklaşımından dolayı teşekkür eden Kızıltan: “Daha güçlü Mersin için basımımız dahil bütün kurumlarla çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bu süreçte Mersin Basınının sağduyulu yaklaşımından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)