Mersin Haber

MTSO 39 No’lu Emlak ve Destek Faaliyetleri Meslek Komitesi uluslararası eğitimciyi getirdi

MTSO 39 No’lu Emlak ve Destek Faaliyetleri Meslek Komitesi uluslararası eğitimciyi getirdi
Yayınlama: 06.06.2024
A+
A-

MTSO 39 No’lu Emlak ve Destek Faaliyetleri Meslek Komitesi, emlak eğitimi konusunda çok ünlü olan uluslararası eğitmen Barış Kılıçarslan’ı Mersin’e getirdi. MTSO Emlak Komitesi Başkanı Ümit utku Mete, Eğitime çok önem verdiklerini belirterek, bunun için Barış Kılıçarslan’ı Mersin’e getirdiklerini söyledi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 39 No’lu Emlak ve Destek Faaliyetleri Meslek Komitesi, kendi üyelerine yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Uluslararası Eğitmen ve Yazar Barış Kılıçarslan’ı üyeleriyle buluşturan Komite, katılımcıları “Durgun Piyasalarda Satış Prensipleri” konusunda bilgilendirdi. MTSO Konferans salonunda düzenlenen eğitime MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır ile Meclis Başkanı Hamit İzol, MTSO Emlak Komitesi Başkanı Ümit Utku Mete ile çok sayıda emlakçı katıldı.

Eğitim öncesi söz alan MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır, her sektör gibi emlak sektörünün de zor bir süreçten geçtiğini belirterek sektör temsilcilerinin böylesi eğitimlerle birleşip gücünü artırması gerektiğini vurguladı. Emlakçılara birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Çakır, bu tür eğitimlerin mesleğin kalitesini artırdığını söyledi.

39 No’lu Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Ümit Utku Mete ise komitenin yaptığı çalışmalar ve gösterdiği dayanışmayla, böylesi kıymetli eğitimlere önümüzdeki süreçte de devam edeceklerini ifade ederek, eğitime çok önem verdiklerini dile getirdi. Emlak sektörünün halen ciddi sorunlarının olduğunu dile getiren Mete, sektörün ve emlak sektöründeki mesleki niteliğin artması için ‘Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi’ alabilmek adına gereken bir yıllık stajın istisnasız uygulanması gereğini vurguladı.

Stajın sektörün niteliği ve asgari mesleki standartların tesisi anlamında önemine değinen Mete, yılbaşına kadar kaldırılan staj zorunluluğuna dikkat çekti. Staj düzenlemesine tepki gösteren Mete, “Maalesef yılbaşına kadar bu zorunluluk kalktı ve bu süreçte emlak alanında hiç deneyim ve bilgisi olmayan arkadaşlar yetki belgesi alacak. Bu, sektörün kalitesi adına olumsuz bir şey. Ancak yılbaşı sonrasında tekrar staj zorunluluğu getirilecek olmasından dolayı mutluyuz. Sektörün niteliği çok önemli” diye konuştu.

Öte yandan Toplantıya destek veren Endeksa Satış Direktörü Güneş Karaca, MTSO Başkanı Çakır’la Komite Başkanı Mete’ye birer teşekkür plaketi takdim etti. Konuşmalarının ardından Uluslararası Eğitmen ve Yazar Barış Kılıçarslan, “Durgun Piyasalarda Satış Prensipleri” konusunda eğitim verdi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.