Mersin Haber

MHP’li Mersin Milletvekili Levent Uysal, Gazeteciyi Şikayet Etti!

MHP’li Mersin Milletvekili Levent Uysal, Gazeteciyi Şikayet Etti!
Yayınlama: 24.04.2024
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Levent Uysal’ın şikâyetiyle, BirGün Muhabiri İsmail Arı’ya dava açıldı. Dava gerekçesi olarak ise Arı’nın yaptığı haberler gösterildi. Hazırlanan iddianamede, Arı’nı yaptığı haberler nedeniyle “Hakaret, iftira, sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlarını işlediği öne sürüldü.

MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal’ın şikâyetiyle, BirGün Muhabiri İsmail Arı’ya dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, Arı’nı yaptığı haberler nedeniyle “Hakaret, iftira, sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlarını işlediği öne sürüldü.

 

Gerekçe olarak ise Arı’nın 19 Ocak 2024 tarihinde yayımlanan “Servet değerindeki araziyi MHP’li kaptı”, 15 Şubat 2024’te yayımlanan “Dolandırıcılığı ödüllendirdiler”, 11 Mart 2024’ta yayımlanan ‘MHP’li vekil Sırbistan vatandaşıymış” başlıklı haberler gösterildi. Ayrıca Arı’nın konuk olarak katıldığı Artı TV’de yayınlanan “Yakın Takip” isimli program da iddianamede yer aldı. Davanın ilk duruşması, 24 Eylül 2024’te İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.