Mezitli’de Neşet Tarhan dönemi sona mı eriyor? Yeni başkan adayı kim olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mezitli Belediye Başkanlığı için hangi adayı açıklayacağı gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor.

Mezitli’de Neşet Tarhan dönemi sona mı eriyor? Yeni başkan adayı kim olacak?
Yayınlama: 28.12.2023
Düzenleme: 28.12.2023 23:16

31 Mart 2024 seçimlerine gidilirken partiler tarafından belirlenen takvimler işlemeye devam ediyor. CHP’nin bu hafta ertelediği Parti Meclisi nedeniyle aday açıklamayacağı açıklanırken Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mezitli Belediye Başkanlığı için hangi adayı açıklayacağı gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. 

DEMOKRASİ HAVASI İÇERİSİNDE ADAY ADAYI BOLLUĞU YAŞANDI

CHP’nin yıllardır kalesi olarak gösterilen her dönem oyunun artırdığı  Mezitli İlçesi en çok aday adayının başvuru yaptığı ilçe olarak dikkat çekiyor. Hemen hemen her aday adayının büyük bir çoşkuyla gelip ilçe başkanlığına aday adayı başvurusu yaptığı ilçede Mevcut başkan Neşet Tarhan tekrar başvuru yaparken karşısında bu sefer çok güçlü iddialı rakipler bulunuyor. Önceki dönem eski ilçe başkanı Ahmet Serkan Tuncer olmak üzere Ahmet Özdemir, İlker Taşyürek, Perihan Özpınar, Ahmet Yorgun , Cavidan Demirağ, Nevin Zaimoğlu, Hüseyin Serin, Seyit Özananar, Erkan Akkoyuncu, Hasan Engin, Yaşar Karadağ ve Nil Özveren CHP Mezitli Belediye Başkan aday adayı başvurusu yapan isimler oldu.

NEŞET TARHAN’IN KOLTUĞU SALLANTIDA ADAY YAPILMASI BEKLENMİYOR

Cumhuriyet Halk Partililer’den aldığımız kulis bilgilerine göre daha önce ismi ulusal medyada aday yapılmayacak belediye başkanları listesinde gösterilen, iki dönemdir belediye başkanı olan Neşet Tarhan’ın aday adaylık için Mezitli ilçe başkanlığına gelerek başvuru yaptığı biliniyor fakat genel merkezin aday yapmayacağı bu dönem yeni aday çıkaracağı Mersin kamuoyu tarafından da dile getirilmeye başlandı.

[the_ad id=”22717″]

ADAY ADAYLARINDAN AHMET SERKAN TUNCER İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

Önceki dönem ilçe başkanı ve 2019 CHP Mezitli Belediye başkan aday adayı olan Ahmet Serkan Tuncer’in genel merkez tarafından ertelenen  Parti Meclisi toplantısından sonra isminin kamuoyuna açıklanacağı gelen bilgiler kulis bilgileri arasında yer alıyor. Ahmet Serkan Tuncer’i destekleyen partililerde sosyal medya hesaplarında aday olacağı havasında birçok paylaşımda bulunuyorlar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.