Mersin Haber

Mezitli’de İcra Memurları Çevik Kuvvet Eşliğinde Boşaltma İşlemi Başlattı

Mezitli’de İcra Memurları Çevik Kuvvet Eşliğinde Boşaltma İşlemi Başlattı
Yayınlama: 19.08.2022
A+
A-

Mezitli’de günlerdir sıkıntı yaşanan Sevkiyatçılar Sitesi’nin boşaltma işlemleri az önce başladı.

Mersin’in Mezitli ilçesinde bulunan Sevkiyatçılar sitesinin boşaltılması bir süredir kentin gündeminde olmaya devam ediyor. Bugün de icra memurları Çevik Kuvvet eşliğinde sanayi sitesine gelerek dükkanları tahliyeye başladı.

Mezitli’de bulunan Sevkiyatçılar Sitesi’nde beklenen oldu ve İcra memurları tahliye için bölgeye geldi. Çevik Kuvvet ekipleriyle Sevkiyatçılar Sitesine gelen icra memurları, mahkeme kararı doğrultusunda dükkanları boşalttırmaya başladı.

Dün bölgeye gelen icra memurları, Valiliğin araya girmesiyle geri çekilmiş ve işlem yapmadan ayrılmıştı. Bugünse çevik kuvvetle bölgeye gelen icra memurları işlem yapmaya başladı.

Esnafın avukatları itiraz etse de İcra memurları dükkanlara girdi. İçerdeki eşyaları tek tek dışarı çıkarttıran icra memurları, dükkanların tahliyesi için işlem yapmayı sürdürüyor.

Çaresizce ekmek teknelerini kurtarmak isteyen esnaf ilk olarak Mezitli Belediyesi’ne ulaşmaya çalıştı ancak Belediye yetkilileri esnafa bir kez daha “Bizimle bir ilgisi yok” diyerek bölgeye bile gelmedi.

Alınan bilgilere göre icra memurlarının tahliye işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)