Mersin Haber

Mezitli Belediye Başkanı Kim Oldu,Mezitli’de Hangi Parti Seçimleri Kazandı?

Mezitli Belediye Başkanı Kim Oldu,Mezitli’de Hangi Parti Seçimleri Kazandı?
Yayınlama: 31.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Türkiye 31 Mart 2024 tarihinde sandık başına gidiyor. 60 milyondan fazla seçmenin olduğu Türkiye Yerel Seçimleri sürecinde büyükşehir ve illerin yanında ilçe sonuçları da yakından takip ediliyor. Seçim yasaklarının Yüksek Seçim Kurulu tarafından kaldırılmasından sonra Mersin Mezitli seçim sonuçları mersinodak.com’da yayınlanacak. YSK verileri ile Mezitli seçimi kim kazandı sorusunun cevabına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte YSK ile 2024 Toroslar yerel seçim sonuçları..

Türkiye Yerel Seçimleri, 31 Mart’ta gerçekleşiyor. Seçim yasakları kalkar kalkmaz il il, ilçe ilçe seçim sonuçları mersinodak.com üzerinden anbean takip edebilecek. 223.424 bin nüfuslu Mezitli’de seçim sonuçları, canlı ve anlık oy oranları ilçede ikamet eden seçmenlerin gündemindeki yerini aldı. Mezitli’de seçimi kim kazandı sorusunun cevabı 31 Mart akşamı haberimizde olacak.

MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI KİMLER?

MEZİTLİ’DE 18 ADAY YARIŞACAK

Hali hazırda CHP’den istifa eden Neşet Tarhan yönetimindeki Mezitli ilçesi belediye başkanlığı için 17’si siyasi parti ve 1’i bağımsız olmak üzere toplam 18 aday yarışacak.

Mezitli için yarışacak isimler; AKP’den Mevlüt Ekmekci, İYİ Parti’den emekli kamu görevlisi Nüsret Oliger, Büyük Birlik Partisi’nden esnaf Ahmet Kıratlı, Memleket Partisi’nden emekli Yasemin Güngör, Demokratik Sol Parti’den Fikret İmamoğlu, Yeniden Refah Partisi’nden esnaf Recep Gül, Türkiye Komünist Partisi’nden işçi Fahrettin Selçuk Ersöz, Zafer Partisi’nden Ali Özgür Kibritcioğlu, Bağımsız Türkiye Partisi’nden Osman Köker, CHP’den Ahmet Serkan Tuncer, Hür Dava Partisi’nden Abdulselam Cantay, Demokrat Parti’den Celal Kerem Karasolak, Millet Partisi’nden emekli Hasan Demircan, Milli Yol Partisi’nden Muhittin Yılmaz Palamut, DEVA’dan akademisyen Nihat Özen, Saadet Partisi’nden avukat Burak Canlı, Vatan Partisi’nden esnaf Abdullah Şuvak ve bağımsız aday Neşet Tarhan.

 

YEREL SEÇİMLERDE OY VERME SAATLERİ

YSK, seçimin mart ayında olması nedeniyle mevsim şartları ve güneşin batış saatini dikkate alarak, doğudaki 32 ilde oy verme saatini bir saat erkene aldı. Bu nedenle, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis‘te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00-16.00 olarak uygulanacak. Bu illerin dışında kalan diğer yerlerde oy verme saatleri 08.00-17.00 olacaktır..

Yerel seçimlerde büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık; diğer illerde ise sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.