Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Özdemir’den Görkemli Adaylık Açıklaması

Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Özdemir’den Görkemli Adaylık Açıklaması
Yayınlama: 05.12.2023

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Özdemir, görkemli bir şekilde adaylık açıklaması gerçekleştirdi.

Mersin Çiçekçiler Odası Başkanı Ahmet Özdemir, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mezitli Belediye Başkanlığı için ilk adımı attı. CHP Mezitli ilçe başkanlığına aday adaylık dosyasını teslim eden Ahmet Özdemir, beraberinde kalabalık bir kitleyle ilçe binasına geldi.

CHP’den Mezitli Belediye Başkanlığına talip olan Özdemir, güçlü bir isim olarak öne çıkıyor. Ziraat Teknikeri olan Özdemir, kentte üretim yapmaya devam ediyor. Bilgi birikimi ile Mezitli’ye değer kazandırmak İçin yola çıkan Özdemir, ilçede kooperatif sayısını arttırmak, kadınlara ve gençlere yeni istihdam kazandıracak projelerle maratona başladı.

Ahmet Özdemir’in aday adaylığını açıklamasından sonra vatandaşlar arama motorlarında “Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Özdemir kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?” şeklinde sormaya başladı.

İşte Ahmet Özdemir’in biyografisi..

AHMET ÖZDEMİR KİMDİR?

Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Özdemir 1970 yılında Mersin’de doğdu. İlk ve orta eğitimimi Mersin’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Tarım Bölümü mezunu ve Ziraat Teknikeridir.

1987 yılında çiçekçilik alanında iş hayatına adım attı. 1994 yılında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde STK faaliyetlerinde çeşitli görevler üstlendi. 1999 yılında süs bitkileri üretim tesisleri kurarak üreticiliğe başladı.

2004 yılında Mersin Çiçekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın kuruluşunu gerçekleştirdi ve kurucu başkan olarak görev aldı. Milli Eğitim’e bağlı Çıraklık mesleki eğitim merkezinde eğitimci olarak görev aldı. Mesleki altyapı ve eleman eğitimlerini sürdürürken yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılarak mesleki gelişimi ön planda tuttu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yaparak Mersin’de süs bitkileri Anadolu Lisesi ve Süs Bitkileri Meslek Lisesi’nin kurulmasını sağladı. 2013 yılında Mersin İli Tarsus, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Erdemli, Silifke İlçeleri Süs Bitkileri Üreticileri Birliği kuruluş faaliyetlerini gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde gençlik kollarında görev aldı ve Mezitli İlçe Örgütü’nde Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2023 Türkiye Genel Seçimleri’nde partimizin Mersin ili milletvekili adayları ile birlikte Anamur’dan Yenice’ye kadar kentin tüm ilçelerinde omuz omuza seçim mücadelesi verdi.

Hala aynı sektörde üretim faaliyetlerine devam etmekle birlikte aktif olarak sürdürmekte olduğu STK görevleri:

Mersin Çiçekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı

• Mersin İli Tarsus, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Erdemli, Silifke İlçeleri Süs

• Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanlığı

• Türkiye Tohumcular Birliği’ne bağlı Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği Denetleme Kurulu Başkanlığı

• Mersin Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği

Ahmet Özdemir evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.