Mersin Haber

Mersin’in Denizini Kirleten Gemiye Büyükşehir’den 10 Milyon TL Ceza

Mersin’in Denizini Kirleten Gemiye Büyükşehir’den 10 Milyon TL Ceza
Yayınlama: 13.01.2023
A+
A-

Mersin‘de bir gemiye, denizi kirlettiği için 2 gün önce 3 milyon 674 bin TL, dün de 6 milyon 387 bin TL olmak üzere toplam 10 milyon 61 TL para cezası kesildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Başkanlığı ekipleri, denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, Mersin Limanı’na giriş için sıra bekleyen bir geminin denizi kirlettiğini belirledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde, söz konusu gemiden denize atıklardan boşaltıldığı görülüyor.

Denizi kirlettiği belirlenen gemiden numune alan ekipler, denizi kirlettiği için 2 gün önce 3 milyon 674 bin TL kesti. Dün de denizi kirletmeye devam eden gemiye bu kez 6 milyon 387 bin TL ceza kesildi. Toplam 10 milyon 61 bin TL ceza kesilen gemi ile ilgili işlemlerin sürdüğü bildirildi.

 

Başkan Seçer, kimsenin denizi kirletmesine müsaade etmeyeceklerini belirttiği sosyal medya paylaşımında, “Sorumlu olduğumuz bölgelerde denizlerimizi bir çöplük gibi kullanmayı alışkanlık haline getirenlere göz açtırmadık, açtırmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!