Mersin Haber

Mersin’e yolu düşenlere duyuru: O yollar kapalı olacak! İşte trafiğe kapalı yollar…

Mersin’de bugün hangi yollar kapalı veya açık, hangi bölgelerde araçlara trafikte izin veriliyor sorusu merak ediliyor. Mersin’de yola çıkan ya da çıkacak sürücüler Kara Yolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından açıklanan trafik yoğunluğu haritası araştırılıyor.

Mersin’e yolu düşenlere duyuru: O yollar kapalı olacak! İşte trafiğe kapalı yollar…
Yayınlama: 15.04.2024
Düzenleme: 21.04.2024 19:00
A+
A-

Mersin’de bugün hangi yollar kapalı veya açık, hangi bölgelerde araçlara trafikte izin veriliyor sorusu merak ediliyor. Mersin’de yola çıkan ya da çıkacak sürücüler Kara Yolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından açıklanan trafik yoğunluğu haritası araştırılıyor. Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Mersin’de birçok noktada devam eden yol çalışmalarından dolayı trafikte kontrollü geçiş veya alternatif güzergahlar listesi paylaşıldı.

Peki, Mersin’de karayollarında trafikte durumu son durum ne? İşte Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Mersin yol durumu ve kapalı yollar bülteni.

Yolun Adı: (ÇEVREYOLU – LİMAN) KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI (MERSİN) – (MERSİN – ADANA) İL SN
Açıklama: Mersin-Adana yolunun 0-1.km.leri arasında Liman-Hal Köprüsü Farklı Seviyeli Kavşak Çalışmaları kapsamında köprü genleşme derzleri onarımı nedeniyle, trafik Liman D Kapısı Ayrım kolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Yolun Adı: ÇEŞMELİ KAVŞAĞI -ÇEŞMELİ D400 KAVŞAĞI
Açıklama: TAG Otoyolunda “Mersin-Kızkalesi- Taşucu Otoyolu Yapım İşi” kapsamında yapılan çalışmalar nedeniyle yolun O-51/14 (8+000)ile O-51/15 (1+000) km.leri arasında trafik kontrollü olarak verilmektedir.

Yolun Adı: (ERDEMLİ – MERSİN) (400-17) DYA – GÜZELOLUK
Açıklama: Erdemli-Güzeloluk yolunun 19-25.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Yolun Adı: TARSUS DOGU KAVŞAĞI(K19) – TARSUS DOĞU 1 KAVŞAĞI(K20)
Açıklama: Tarsus-Adana Otoyol bağlantı yolunun 6-7.km.leri arasında (Yenice Kavşağı Mevkii) Çukurova bölgesel havalimanı bağlantı yolu yapım İşi nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Yolun Adı: GÜLNAR (33-59) IYA – MUT (715-08) DYA (SILIFKE)
Açıklama: Aydıncık-Silifke yolunun 54-57.km.leri arasında (Taşucu-Boğsak Mevkileri arası) yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Yolun Adı: (33-62) İYA (ANAMUR) – GÜLNAR (33-59) İYA
Açıklama: Anamur-Aydıncık yolunun 44-45.km.leri arasında heyelan önleme çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Yolun Adı: (33-62) İYA (ANAMUR) – GÜLNAR (33-59) İYA
Açıklama: Aydıncık-Anamur yolunun 33-43.km.leri arasında bulunan Sarıyar-1, Sarıyar-2, T-6, T-7 ve T-8 Tüplerindeki çalışmalar nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Yolun Adı: (ANTALYA – MERSİN) İL SN. – (33-62) İYA (ANAMUR)
Açıklama: Taşucu-Silifke-Erdemli yolunun 17-20.km.leri arasında bulunan Yeşilovacık T-1 Tüneli Girişi-Kavşak 1 bölgesinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Yolun Adı: (ANTALYA – MERSİN) İL SN. – (33-62) İYA (ANAMUR)
Kapanma Tarihi:29/01/2019 15:00
Kapanma Nedeni: HEYELAN

Açıklama: Antalya il Sınırı-Anamur yolunun 16-17.km.leri arasında Demirören Mevkiinde (V1 Viyadüğü ile V2 Viyadüğü arasında Y4 Yarmasında) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
Yolun Adı: Beşçatal-Sarıkavak (Ulaşım Dereköy-Karacaören-Çatak-Kavak servis yolundan sağlanmaktadır.)

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.