Mersin Haber

Mersin’e 41 Yeni Otobüs ve Toplu Taşıma Yerleşkesi Açılışını Kılıçdaroğlu Yaptı

Mersin’e 41 Yeni Otobüs ve Toplu Taşıma Yerleşkesi Açılışını Kılıçdaroğlu Yaptı
Yayınlama: 27.01.2023
Düzenleme: 28.01.2023 08:58
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, “Mersin Yükseliyor, 41 Kere Müjde, 41 Yeni Açılış” mottosuyla başlattığı açılışların 7.’si olan Toplu Taşıma Yerleşkesi açılışı, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni otobüs ve öğrencilere ulaşım ücretini de değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Özellikle öğrencilerin 1 liraya o otobüse binmeleri de son derece güzel bir olay. Belediye Başkanımızı bu çerçevede yürekten kutluyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “Mersin Yükseliyor, 41 Kere Müjde, 41 Yeni Açılış”  mottosuyla başlattığı açılışların 7.’si ‘Toplu Taşıma Yerleşkesi’ oldu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla, 272 yeni otobüsün son 41 adedi de teslim alınırken, içinde modern İzleme Koordinasyon Merkezi’nin yer aldığı otobüs yerleşkesi açıldı.

Açılış törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Millet İttifakı partilerinin il başkanları da katıldı.

Belediye Başkanlarımız her kuruşun hesabını veriyorlar”

CHP’li belediye başkanlarının harcadıkları her kuruş için  halka hesap verdiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu “Belediye Başkanı arkadaşlarıma şunu söyledim, ‘Harcadığınız para sizin paranız değil, vatandaşın parası. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete verdiğiniz zaman, Belediye Başkanı ile halk arasında sağlıklı bir güven ilişkisi doğar’ dedim. Bir siyasetçi için en önemli görev halkına hesap vermektir. Halkına hesap veremeyen veya hesap vermekten kaçınan bir siyasal lider, bilin ki malı götürüyordur. Ona izin vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

“Yeter artık dememiz lazım”

Ülkede yaşayan insanların ferasetine güvendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yeter artık dememiz lazım. Yeter ya! Milleti soydunuz, milleti batırdınız. Açlık, sefalet diz boyu. Türkiye’yi buradan çıkaracağız. Beraber, birlikte çıkaracağız. Onurumuzla ve gururumuzla çıkaracağız. Sandığa gideceğiz, o oyu vereceğiz ve demokrasiden, insan haklarından yana bir siyasal iktidarı getireceğiz. O zaman göreceksiniz güzel bir Türkiye nasıl büyürmüş, nasıl kalkınırmış, nasıl yönetilirmiş. Sadece bölgemize değil dünyaya da göstereceğiz” diye konuştu.

KARSAN CEO’su Okan Baş ise, “Mersin’in 2 yıldan daha az bir süre içerisinde Türkiye’nin, bugün en genç, en yüksek teknolojili filosuna kavuşmasından ve bunun bir parçası olmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Mersinlilere hayırlı olsun diyorum” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beraberinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve protokolün diğer üyeleri ile birlikte Ana Koordinasyon Merkezi’ni gezdi. Kılıçdaroğlu’na burada Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tarık İrde tarafından Ana Koordinasyon Merkezi hakkında bilgi verildi.

Mersin Toplu Taşıma Yerleşkesi hakkında

Büyükşehir Belediyesi tarafından, MEŞOT yanında yer alan ve önceden vahşi depolama alanı olarak kullanılan arazi rehabilite edilip, yerine tam donanımlı, çevreci bir yerleşke inşa edildi. Toplam 67 bin 837 metrekare alan üzerinde 8 bin 416 metrekaresi kapalı, 47 bin metrekaresi açık alan olan Toplu Taşıma Yerleşkesi içerisinde; Mekanik Atölye, Araç Yıkama, Sundurma Yapısı ve Pompa Odası, Güvenlik Binası ve 1183 metrekarelik alanı ile Ana Koordinasyon Merkezi bulunuyor.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!