Mersin Haber

Mersin’de yaşayanlar dikkat! Sağanak yağış ve gök gürültüsü kapıda!

Mersin’de yaşayanlar dikkat! Sağanak yağış ve gök gürültüsü kapıda!
Yayınlama: 07.04.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Doğu Akdeniz’in hafta sonundan itibaren serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğini belirterek, vatandaşlara bayramda yağışa karşı duyarlı olmaları uyarısında bulundu. Meteoroloji Ramazan Bayramına ilişkin hava tahmin raporunu paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre Ramazan Bayramı boyunca sağanak yağış ve kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, Doğu Akdeniz’de hafta sonundan itibaren serin ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Hava sıcaklıklarının, hafta boyunca mevsim normallerinde ve yer yer altında seyretmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, “Pazar, pazartesi, arife günü ve bayramın 1. günü; Doğu Akdeniz’in tamamının, bayramın 2. günü; Hatay ve Kahramanmaraş çevreleri ile Adana’nın iç kesimlerinin, bayramın 3. günü; Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinin, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer illerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor” denildi.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, dik ve eğimli yamaçlarda kar erimesine bağlı heyelan ve çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarı yapıldı.

SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporuna göre, bayramın ilk günü Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Hatay çevrelerinin, bayramın 2. günü iç Ege’nin doğusu, iç ve Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun, bayramın 3. günü ise iç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Adana, Hatay, Osmaniye, Balıkesir ve Bursa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.