Mersin Haber

Mersin’de Yarattığımız Başarıyı, Tüm Türkiye’ye Yayacağız

Mersin’de Yarattığımız Başarıyı, Tüm Türkiye’ye Yayacağız
Yayınlama: 19.05.2023
Düzenleme: 20.05.2023 00:11
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

 

Seçer: “Bağımsızlığın kilometre taşlarının döşenmeye başlandığı günün adıdır 19 Mayıs”

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Gülcan Kış, Talat Dinçer ve Hasan Ufuk Çakır, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, CHP ilçe başkanları, Meclis üyeleri, parti yöneticileri, vatandaşlar ve basın emekçileri ile partililer katılım sağladı. Törende CHP tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı okundu.

 

Başkan Vahap Seçer, törende gerçekleştirdiği konuşmasında 19 Mayıs’ı kutlayarak, “Bağımsızlığın kilometre taşlarının döşenmeye başlandığı günün adıdır 19 Mayıs. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk büyük bir cesaretle, o günkü Türkiye’de, o günkü Anadolu topraklarında yanında kendisi gibi vatanını, milletini seven mücadele arkadaşlarıyla beraber yaktı bu ateşi ve bu ateş yanmaya devam ediyor. O mücadele arkadaşları da şu anda Mersin’de 2023 yılında Cumhuriyet Meydanı’nda; o da sizlersiniz. Bu ateşi yakmaya devam edeceğiz”dedi.

 

“O’nun yolunda gitmekten övünç ve gurur duyuyoruz”

Atatürk’ün dünyaya örnek olmuş bir lider olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Milletimizin lideri, önderi, partimizin,  ülkemizin kurucusu. Kurumlarını kuran, devrimlerini yapan, Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayanlara; ‘Siz hür doğdunuz, hür yaşayacaksınız. Çünkü Türk Milletisiniz’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Biz de O’nun yolunda gitmekten övünç ve gurur duyuyoruz. Teslim aldığımız bu görevi onurumuzla, şerefimizle, başımız dik, alnımız açık sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

“Arkamızda tertemiz milletimiz var”

14 Mayıs seçimlerinin ardından parti örgütüne emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Seçer, “Tüm alt kademe örgütlerimize, gençlik kollarımızdan kadın kollarımıza, sade üyelerimize bu süreçte gösterdikleri emek ve gayretten ötürü teşekkürlerimi iletiyorum. Sağ olun, var olun. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Zorlu bir süreçti. Mücadelede şartlar eşit değildi. Ama ona rağmen bizim bir farkımız var. İnancımız da var. Haklıyız, bağırabiliriz, sesimiz gür çıkar ve arkamızda tertemiz milletimiz var. Sonuçları bir değerlendirin, tekrar 28 Mayıs’ı düşünün ve 29 Mayıs sabahını da düşünün” ifadelerini kullandı.

 

“Mersin’de partimizin oyları arttı”

Başta Mersin’de olmak üzere Türkiye’nin her yerinde CHP’nin ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muazzam bir mücadele verdiğini kaydeden Başkan Seçer, “Mersin’de partimizin oyları arttı. Mersin’de 3 olan milletvekili sayımızı 5’e çıkardık. Büyükşehirlerimiz içinde İzmir ve Muğla’dan sonra Sayın Genel Başkanımıza Mersin gibi siyasi aritmetiği çok bölünmüş olan bir ilde yüzde 57’lik oranla muazzam bir oy potansiyelini sağladık. Ama bu yetmez. Bu başarıyı 28 Mayıs’ta daha da yükseğe çıkaracağız” dedi.

 

“Türk Milleti; ‘Sayın Cumhurbaşkanım, senin görevini yapmana izin vermiyorum’ dedi ve seçimi 2. tura bıraktı”

İktidarın ise ellerindeki imkanlara rağmen 8 puandan fazla oy kaybettiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “İktidar ne yaptı? Sayın Cumhurbaşkanı ne yaptı? Bu kadar imkanlar, devletin kurumları, imkanları, basın, manipülasyon, kirli bir kampanya sonucu iktidar ortağıyla beraber 8 puandan fazla oy kaybetti. Kendisi 3 puandan fazla oy kaybetti. Türk Milleti dedi ki; ‘Sayın Cumhurbaşkanım, senin görevini yapmana izin vermiyorum’ ve seçimi 2. tura bıraktı. Bu bir mesajdır. Türkiye’de yüzde 50’den fazla vatandaş mevcut cumhurbaşkanının göreve devam etmesini istememektedir. Onun için seçim 2. tura kaldı” şeklinde konuştu.

 

“Mersin’de yarattığımız başarıyı, tüm Türkiye’ye yayacağız”

100 yıllık bir gelenekten geldiklerini ifade ederek konuşmasını devam ettiren Başkan Seçer, “Bizim mücadele ruhumuz var, siyasi hafızamız var, risk yönetebiliriz. Onlardan çok daha deneyimli, akıllı ve güçlüyüz. Çünkü inancımız var. Kalan süreç içerisinde, 14 Mayıs’a kadar örgütlerimiz nasıl disiplin içerisinde çalıştıysa, 28 Mayıs’a kadar da aynı disiplin içerisinde çalışacağız. Mersin’de yarattığımız başarıyı, tüm Türkiye’ye yayacağız. 29 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hep beraber Çankaya’ya götüreceğiz. Buna canı yürekten inanıyorum” dedi.

 

“Mücadele devam ediyor”

Bu seçimin çift turlu bir seçim olduğunu tekrar hatırlatan Başkan Seçer, “Henüz mücadele ve yarış devam ediyor. Yarışı kazanacak olan son dakikaya kadar mücadelesini ciddiyetle, inançla sürdürecek olandır. O da biz olacağız. 28 Mayıs için Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçmek için milletimizle kol kola, el ele olacağız, konuşacağız, onları ikna edeceğiz. Bütün vatanseverleri sandığa davet edeceğiz”sözlerine yer verdi.

 

Seçer gençlere seslendi; “Siz hep özgürlüğü seçtiniz, 28 Mayıs’ta da sandığa gidip özgürlüğü seçeceksiniz”

Konuşmasının sonunda ise gençlere seslenen Başkan Seçer, “Ülkemizin en zor döneminde gençler öne çıktı. Atatürk Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığında çok genç yaştaydı. 38 yaşındaydı. Mücadeleyi kazandı, Cumhuriyet’i, partimizi, ulusumuzu ve kurumlarını kurdu. O mücadeleyi sürdüren gençlerdi. Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan da gençlerdi. Şimdi yine gençler öne çıkacak. Buradan, oy kullanacak olan 5 milyondan fazla gencimize sesleniyorum; Siz hep özgürlüğü seçtiniz, 28 Mayıs’ta da sandığa gidip özgürlüğü seçeceksiniz.Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!