Mersin Haber

Mersin’de toplu ulaşımla ilgili karar: Hangi günler ücretsiz! İşte detaylar…

Mersin’de toplu ulaşımla ilgili karar: Hangi günler ücretsiz! İşte detaylar…
Yayınlama: 08.04.2024
Düzenleme: 21.04.2024 19:00
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda da belediye otobüslerinde yolculardan ücret almayacak. Mersinliler, Ramazan Bayramı boyunca belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanacak. Vatandaşlar, otobüslerden sadece kentin merkezi yerlerinde değil, tüm köy ve ilçe seferlerinden de ücretsiz yararlanacak.

Ramazan Bayramı yaklaşırken, toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağına dair meraklar artıyor. Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar, bayram ziyaretleri için toplu taşıma kullanımının maliyeti hakkında bilgi arayışında. Bu yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla 9 güne çıkarılan bayram tatili ise 10 Nisan 2024 tarihinde başlayacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nı önlemlerini aldı. Büyükşehir Belediyesi, bayramda ücretsiz otobüs seferleri, mezarlıklardaki denetimleri, cenaze hizmetleri, itfaiye ekipleri ve çağrı merkezi ile vatandaşa hizmet verecek. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı boyunca 10-12 Nisan tarihlerinde,  ücretsiz toplu taşıma araçlarını kullanabileceğini belirtti.

Ramazan Bayramı’nda Toplu Taşıma Ücretsiz mi?

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre: ‘’ Ramazan Bayramı süresince toplu taşıma araçlarımız ücretsiz hizmet verecektir. 10 Nisan saat 00:01’den 12 Nisan saat 23:59’a kadar belediyemize ait otobüsler ücretsiz olacaktır. Ramazan Bayramı resmi tatil olması nedeniyle kuruluşumuzca toplu ulaşım hizmeti verilen tüm hatlarımızda pazar günü sefer saatleri uygulanacaktır. Vatandaşlarımıza önemle duyurulur’’ şeklinde belirtildi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.