Mersin’de Tepki Çeken ‘Kılıçdaroğlu Pankartı’ Emniyet Tarafından Kaldırıldı

Mersin’de Tepki Çeken ‘Kılıçdaroğlu Pankartı’ Emniyet Tarafından Kaldırıldı
Yayınlama: 23.01.2023
Düzenleme: 23.01.2023 00:11

Mersin’de Toroslar Ülkü Ocakları’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 27 Ocak’ta yapacağı Mersin ziyareti öncesinde astığı tehdit içeren pankart kaldırıldı.

Mersin Emniyeti, Toroslar Ülkü Ocakları Başkanlığı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin ziyareti öncesinde hazırladığı “Şayet yüreğin varsa buraya gel” yazılı tehdit içeren pankartını kaldırdı.

Toroslar Ülkü Ocakları, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin ziyareti öncesi, “Şayet yüreğin varsa buraya gel” yazan afiş ile tehdit etmişti. Kentte büyük tepki alan pankarta yönelik emniyet güçleri harekete geçti. Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar İlçe Başkanlığı tarafından şikayet edilen pankart, emniyet güçleri tarafından kaldırıldı.

Toroslar Ülkü Ocakları’nın astığı pankart

 

CHP Toroslar İlçe yönetimi de sosyal medya hesabından yaptıkları açıklama ile Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını dile getirdi.  CHP Toroslar İlçe Başkanlığı tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘’Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, gitmek için yüreğinin yetmediği, gözünün kesmediği ülkemizde hiçbir şehir, hiçbir vatan toprağı bulunmamaktadır. Siyasi görüşüne veya başka diğer hiçbir özelliğine bakmaksızın,  her olayda zalime karşı mağdurun ve haklının yanında duran ve bu güne kadar kendisine yönelik tehditlere her zaman meydan okuyan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cuma günü Mersin’de olacak ve halkımızla buluşacaktır. Genel Başkanımızın Mersin ziyaretinde, tüm Mersin ve Toroslar halkı ile beraber, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Örgütü ve Toroslar İlçe Örgütü Genel Başkanımızın yanında olacaktır.

Huzur ve barış içinde kardeşçe bir arada yaşayan Toroslar Halkının yoğun tepkisini alan bu pankartların kaldırılmasına yönelik olarak emniyet müdürlüğü ve adli makamlar nezdinde gerekli girişimler yapılmış ve bu pankartlar aynı gün kaldırtılmıştır. Konu hakkında savcılığa suç duyusunda bulunularak olayın sorumluları hakkında yasal süreç başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

 

 

KEMAL KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Lideri, Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, Devlet Bahçeli’ye, “Teslim edeceksin yanındaki çocukları” diyerek seslenmişti.

 

Bahçeli ise Kılıçdaroğlu’na, “Şayet yüreğin varsa buraya gel. Tek bir evladımı al da senin ciğerinin kaç okka ettiğini göreyim” cevabını vermişti.