Mersin Haber

Mersin’de Skandal! 6 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismar İddiası!

Mersin’de Skandal! 6 Yaşındaki Kıza Cinsel İstismar İddiası!
Yayınlama: 30.12.2022
A+
A-

Türkiye’yi sarsan ve infial yaratan ‘tarikatta 6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar’ skandalı sonrası benzer bir olayın Mersin Anamur’da yaşandığı ortaya çıktı.

 

Mersin Anamur’da 12 yaşındaki kız çocuğunun önce 6 yaşındayken köyün imamı; şimdilerde ise 2 eniştesi ve bir komşusu tarafından istismar edildiği iddia edildi.

 

Mersin’in Anamur ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna 6 yaşındayken köyün imamı, 2 eniştesi ve bir komşusu tarafından cinsel istismarda bulunulduğu iddia edildi. Skandal ile ilgili mahkemeye çıkartılan 4 zanlının serbest bırakılmasına savcılığın itiraz ettiği öğrenildi.

Konuyu ve davayı takip eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Alpay Antmen şu açıklamayı yaptı: “Kız çocuğumuz 6 yıl önce köyün imamı tarafından istismar edildiği iddiası var. Olay kapatılıyor. Bu yıllar sonrasında ise kız çocuğunun iki eniştesi ve bir komşusu tarafından da istismar edildiği ifade ediliyor.

 

Kızın okuldaki öğretmenleri Anamur Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüyle irtibata geçiyor. Ardından benimle de temas kurdular. Çocuğumuz şimdi koruma altında. Babası olmayan yavrumuzun annesi de kendisine bakamayacak durumda.

 

Savcılık soruşturma açtı. Kız çocuğumuz şu anda 12 yaşında. İstismar edilmeye 6 yaşındayken başlanmış. İmamın da içinde olduğu failler gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi, savcılık tutuklama istedi ancak mahkeme dört kişiyi de serbest bıraktı. Şimdi Anamur Başsavcılığı karara itiraz ediyor. Ben çocuğun üstün yararı nedeniyle okul veya isim vermeyeceğim. Konunun da sonuna kadar takipçisi olacağım. Bu olaylar maalesef her geçen gün artıyor. Bunu meşrulaştıran, aklayan, bireysel olaylarmış gibi sunan bazı iktidar çevrelerince bu olayların önü açılıyor. Bir kereden bir kez olmaz anlayışının acı bir sonucudur bu. Bu olayı açığa çıkartıp üzerine giden öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)