Mersin’de ”Siparişten Geç Gelen” Kurye Öldüresiye Dövüldü

Mersin’de ”Siparişten Geç Gelen” Kurye Öldüresiye Dövüldü
Yayınlama: 04.12.2022

Mersin’de kuryelik yapan bir çalışanı ‘paketten geç geldin’ diyerek işletme sahibi ve diğer çalışanlar tarafından darp edildiği iddia edildi.

İddialara göre motosikletli kurye sipariş için gittiği yerden geç dönünce iş yeri sahibi ve çalışan kurye arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine iş yeri sahibi ve 2 çalışan Ali A. isimli motosikletli kuryeyi siparişten geç döndüğü gerekçesiyle darp etti. Gözünde morluk ve şişlik oluşan işçi hastanelik oldu.

 

Ali A. adlı kurye paketten geç geldiği için işletme sahibi ve diğer çalışanlar tarafından darp edildiğini söyledi. Kurye Haber’e konuşan kurye; “Paketten geç geldikten sonra tartışma hiç yaşanmamıştır. Sorgusuz sualsiz dinlemeden etmeden. Ben içeriye girdim kapıyı kapatıp direk darp ettiler. Sorgusuz sualsiz hiç bir şekilde tartışma yaşanmamıştır. İçeriye girip Sipariş yok mu abi dedikten sonra kapıyı kapatıp. Sorgusuz sualsiz yere yatırıp işkence etmişlerdir.” Yere yatırıldığı için kaçamadığını, yandaki marketin haber vermesi üzerine polislerin geldiğini anlatan kurye ambulansla hastaneye kaldırıldığını, sağ gözünün ciddi anlamda morardığını ve vücudunda da darp izleri olduğunu söyledi. Rapor alarak evde istirahat çekilen kuryenin polise şikayette bulunduğu da öğrenildi.

 

İşletme sahibine ulaştığımız da bir saldırının olmadığını kendisini savunduğunu ifade etti. “Bizim tek bir işletmemiz yok. 30 çalışanımız var. Bu işletmede yalnızca bir kurye çalışıyor. Bir kurye firmasından gelen ve 3 gündür yanımızda çalışan bu kişi siparişleri çok geç götürdüğü için geldiğinden beri çok sayıda şikâyet aldık. Paketler iptal oldu. Dün de 20 dakikalık mesafeden bir ürün almaya gitmişti. 1 saat 17 dakikada gelince tepki gösterdim. Elimi kıvırdı ve çıkardığı şok cihazı ile vurmaya kalktı. Ben ve çalışanım saldırıyı engellemek için onu yere yatırdık. Ben kuryeye saldırmadım kendimi savundum. Polisi de biz çağırdık. Biz de şikayetçiyiz” diye konuştu.