Mersin’de sağanak yağmur, fırtına ve gök gürlemesi başladı

Mersin’de sağanak yağmur, fırtına ve gök gürlemesi başladı
Yayınlama: 18.11.2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD’ın uyardığı kentlerden biri olan Mersin’de sağanak yağmur, gök gürlemesi ve fırtına etkisini göstermeye başladı. Aşırı yağışlar kent yaşamını durma noktasına getirdi.

Mersinde sağanak yağış kuvvetli olarak etkisini gösterdi. Akdeniz’de yağış öncesinde ise bazı noktalarda hortumlar oluştu. Yağış nedeniyle Mersin-Antalya D-400 kara toprak kaymasından kaynaklı ulaşım güçlükle sağlandı.

Meteorolojinin uyardığı yağışlı havanın etkisine Mersin de girdi. Mersin’in genelinde yer yer kuvvetli sağanak etkili oldu. Şehir karabulutların kaplamasının ardından öğleden sonra etkisini artıran yağış nedeniyle Mersin-Antalya D-400 karayolunda toprak kayması yaşandı. Toprak kayması nedeniyle D-400 yolu kısmen kapandı, araçlar uzun kuyruk oluşturdu. Kısmen araçların yoluna devam edebildiği bölgeye ekiplerin sevk edildiği bildirildi.

Öte yandan Silifke ve Aydıncık ilçesinde Akdeniz üzerinde ise kısa süreli hortumlar oluştu. Hortum, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Erdemli ile Silifke ilçelerinde ise yağışların zaman zaman kuvvetli olarak etkisini gösterdiği belirtildi.

Meteoroloji bu geceden itibaren yarın akşama kadar bölgede hem fırtına hem de kuvvetli yağışların devem edeceği uyarısını sürdürdü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.