Mersin Haber

Mersin’de Olası Su Baskınlarına Karşı Dört Bir Yanda Çalışmalar Sürüyor!

Mersin’de Olası Su Baskınlarına Karşı Dört Bir Yanda Çalışmalar Sürüyor!
Yayınlama: 09.09.2023

Mersin’in her köşesinde yaptığı yatırımlara yenilerini eklemeye devam eden MESKİ, Tarsus İlçesi Şahin Mahallesi’nde yağmursuyu terfi hattı ve terfi merkezi çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar sayesinde yoğun yağışlarda oluşabilecek su taşkınlarının önüne geçilecek.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Tarsus İlçesi Şahin Mahallesi Yağmursuyu Terfi Merkezi Yapım İşi’ne devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla mahalle sakinleri yağmursuyu taşkınlarına karşı güvence altına alınacak.

MESKİ’nin yatırım bedeli 43 milyon 967 bin lira olan yapım işi kapsamında, tam donanımlı terfi merkezi ile yağmursuyu hattı yapılacak. MESKİ’nin yapmış olduğu çalışmayla bölgedeki vatandaşlar yoğun yağışlarda yaşanabilecek taşkınlardan etkilenmeyecek.

Aksu: “Taşkın sorununu çözüme kavuşturmuş olacağız”

 

MESKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kontrol Mühendisi olarak görev yapan Dinçer Aksu; “MESKİ Genel Müdürlüğümüzün yaklaşık 44 milyon lira sözleşme bedelli Tarsus İlçesi, Şahin Mahallesi Yağmursuyu Terfi Merkezi Yapım İşi kapsamında Berdan Çayı yanında 1700 metrekarelik tesisin içerisinde 1 adet terfi merkezi ve bu tesise entegre şekilde çalışan 44 metre uzunluğunda yağmursuyu menfezi bulunmaktadır. Sistemin kesintisiz çalışması için 2 adet jeneratör temini ve jeneratör binası yapılması planlanmaktadır. Proje tamamlandığında Tarsus’un Şahin, Fatih, Tekke, 82 Evler, Hürriyet, Cumhuriyet mahallelerinin taşkın sorununu çözüme kavuşturmuş olacağız” dedi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.