Perşembe, Eylül 28, 2023

Mersin’de Milletvekilleri Sabahın İlk Işıklarında İşçilerle Buluştu

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekilleri Av. Ali Bozan ve Perihan Koca, sabahın ilk ışıklarında narenciye ve Evden Eve Taşımacılık Sektöründe çalışan işçilerle bir araya geldi, sorun ve taleplerini dinledi. İşçilerin dile getirdiği ücret ve güvencesiz çalışma koşullarına ilişkin konuşan Milletvekili Bozan, güvencesiz işçi çalıştırmanın suç olduğunu ifade ederek, işçilerle birlikte hakları için her daim mücadele edeceklerini söyledi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin Milletvekilleri Av. Ali Bozan ve Perihan Koca, narenciye ve Evden Eve Taşımacılık Sektöründe çalışan işçileri ziyaret etti. Sabahın ilk ışıklarında başlayan programa; HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, Akdeniz İlçe Başkanı Nizar Esen ve Güvencesiz İşçiler Derneği Başkanı Nedim Aydınalp da katıldı.

MİLLETVEKİLİ BOZAN VE KOCA, İŞÇİLERLE BULUŞTU

İlk olarak narenciye işçileri ile bir araya gelen Yeşil Sol Parti Milletvekilleri, tüm işçilerle selamlaşıp sorun ve taleplerini dinledi. 427 lira olarak belirlenen yevmiye ücretlerinin geçimlerini sağlamadığını belirten işçiler, işverenlerden yevmiyelerin 600 liraya çıkarılması talebinde bulunacaklarını söyledi. Taleplerinin karşılanmaması durumunda ise işçiler, greve kararı alacaklarını vurguladı.

Narenciye işçilerinin ardından Evden Eve Taşımacılık Sektöründe çalışan işçileri ziyaret eden Milletvekilleri, ağır koşullarda güvencesiz çalışan işçilerin sorunlarını dinledi. Taşımacılık sektöründe son 2 ayda Türkiye genelinde 14 arkadaşlarının iş cinayetinde yaşamını yitirdiğini anlatan işçiler, en büyük sorunlarının sigortasız çalıştırılmak olduğunu belirttiler.

Son Dakika: Mersin’de Belediye İşçilerine Saldırı!

MİLETVEKİLİ BOZAN’DAN İŞÇİLERE: “HAKLARINIZ İÇİN BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, işçilerle gerçekleştirilen buluşmalarda “birlik olma” çağrısı yaptı. Her daim işçilerin haklı mücadelesinin yanında olacaklarını söyleyen Milletvekili Bozan, işçilerin güvencesiz şartlarda çalıştırılmasının suç olduğunu buna karşı gerekli çalışmalarını yürüteceklerini ifade etti. İşçilerin birlikte örgütlenmesi gerektiği vurgusunu yineleyen Bozan, “Hep birlikte hareket edin. Biz aldığınız tüm kararlarda yanınızdayız” dedi.

MİLLETVEKİLİ KOCA: “EMEĞİN HAKLARINI ALMAK İÇİN BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

İşçilerin ekonomik kriz koşullarında hiçbir güvenceleri olmadan, kıt kanaat yevmiyelerle hanelerini geçindirmek zorunda bırakıldıklarını aktaran Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca da, işçilerin kira, gıda ve fatura yüklerine de değindi. İşçilerin temel taleplerinin sigortalı ve insan onuruna yaraşır güvenceli koşullarda çalışmak olduğunu söyleyen Milletvekili Koca, “Emeğin haklarını almak için birlikte mücadele edeceğiz” vurgusu yaptı.

Mersin’de Yeni Evli Çiftlere Ücretsiz Kapadokya Gezisi

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler