Mersin’de Kiralık Ev Fiyatlarına Başkan Seçer’den Tepki! Gereğini Yaparız

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, konuyla ilgili tepkisini sosyal medya hesabından paylaşarak ev sahiplerini uyardı

Mersin’de Kiralık Ev Fiyatlarına Başkan Seçer’den Tepki! Gereğini Yaparız
Yayınlama: 12.02.2023

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından kentte fahiş fiyatlara çıkan ev kiralarına tepki geldi.

Kahramanmaraş’ta 6 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 04.17’de 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Pazarcık ilçesi olan depremde şu ana kadar 21 bin 43 kişi hayatını kaybetti, 80 bin 97 kişi yaralandı. Suriye’den Ankara’ya kadar birçok bölgede hissedilen zelzelenin ardından artçı sarsıntıların yanı sıra saat 13.25’te Ekinözü merkezli 7.5 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.

KİRALIK EV FİYATLARININ ARTMASINA MERSİN’DE TEPKİLER GELDİ

Depremin ardından Mersin’e gelen depremzedeler için önem taşıyan kiralık ev krizi giderek derinleşiyor. Depremi fırsat bilen ev sahiplerinin kiralık evlerin fiyatlarını arttırmasından sonra Mersin’de birçok kesim tarafından tepkiler gelmeye başlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, konuyla ilgili tepkisini sosyal medya hesabından paylaşarak ev sahiplerini uyardı.

VAHAP SEÇER: GEREĞİNİ YAPARIZ

Başkan Seçer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi: ‘’Deprem‘in yaralarını sarmaya çalışırken, yağmacılar ve fırsatçılar da türedi. Mersin’de depremi fırsat bilip kiraları fahiş artıran ev sahipleri var. Evinizi normal fiyatlara kiraya verin. Bu felaketi sömürmek bize yakışmaz. Fırsatçıları takipteyiz. Hukuki gereğini de yaparız’’ şeklinde konuştu.

MERSİN’DE 10 BİN KİŞİLİK YATAK SAYISI HEDEFLENİYOR

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi, konaklama alanlarının kapasitesi yükseltmek için uğraşıyor. Erdemli Hal Tesisi, CNR Fuar Alanı, Bilim Merkezi, Sendika Misafirhaneleri gibi yerlerin dönüştürülmesi, Tarsus Gençlik Kampı, Macit Özcan Spor Tesisleri’nin çadır kampına dönüştürülmesi ile birlikte yaklaşık 10 bin kişilik yatak sayısına erişilmesi bekleniliyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DESTEĞE DEVAM EDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersinliler olarak depremzedelere destek olmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Seçer “Buraya gelen vatandaşlarımız için geçici olarak yurtlar var, belediyemizin tesisleri var, kapalı spor salonları var. Birçok otelle anlaştık, daha önce rezervasyon yaptırdık, oraya yerleştirdik” dedi.