Mersin’de Kadınlar Tandırları Yaktı, Depremzedelere Ekmek Pişiriyorlar

Mersin’de Kadınlar Tandırları Yaktı, Depremzedelere Ekmek Pişiriyorlar
Yayınlama: 11.02.2023

HDP Mersin İl Eşbaşkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Bedriye Kuş, depremzedeler için tandırlarda ekmek pişiren kadınları ziyaret ederek kolaylıklar diledi. Eşbaşkanlar, gösterilen çabayı takdir ederek, “Gün, dayanışma günü” dedi.

Kadınların tandırda pişirdiği binlerce ekmek depremzedelere ulaştırılıyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü’nün depremzedeler için başlattığı dayanışma kampanyasıkapsamında örgütlenen kadınlar büyük bir dayanışma örneği göstererek tandır ekmeği pişirmeye başladı. Afetin ilk gününden itibaren kolları sıvayan kadınların bugüne kadar pişirdikleri binlerce ekmek depremzedelere ulaştırıldı. HDP Mersin İl Eşbaşkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Bedriye Kuş, dayanışma gösteren kadınları ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

KUŞ:İYİ Kİ DAYANIŞMA VAR

“İyi ki kadınlar var. İyi ki dayanışma var” diyerek kadınların çabasını takdir eden HDP Mersin İl EşbaşkanıBedriye Kuş, Mersin’de kadınlar ciddi bir dayanışma seferberliği başlatmış durumda. Bizler bu dayanışma ruhuyla bu acıyı sarmaya çalışıyoruz. Çok acı günler yaşıyoruz. Hep birlikte bugünleri aşacağız. Hepinizineline, emeğine sağlık” dedi.

KANPOLAT:BUGÜNE KADAR 4 BİN EKMEĞİ BÖLGEYE GÖNDERDİK

Depremzedeler için ekmek pişiren kadınlardan Gülizar Kanpolat ise, “Depremden sonraki gün böyle bir gönüllülük etrafında ekmeklerimizi pişirmeye başladık. Elimizden bu gelir diye düşündük. Bugüne kadar 4 bin ekmeği bölgeye gönderdik. Sabah akşam buradayız. Acıyı tarif etmek zor… Umarım bu yaralarımızı hep birlikte sararız” diye konuştu.