Mersin Haber

Mersin’de İl Milli Eğitim Müdürü Değişti: Fazilet Durmuş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev değişimi oldu. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde de bulunan Fazilet Durmuş, Adem Koca’nın yerine Mersin İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi.

Mersin’de İl Milli Eğitim Müdürü Değişti: Fazilet Durmuş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?
Yayınlama: 16.11.2023
Düzenleme: 30.01.2024 13:00
A+
A-

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş nereli? Fazilet Durmuş kimdir, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu? Mersin Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Fazilet Durmuş’un biyografisi, yaşam öyküsü merak ediliyor. Peki, eski Müdür Adem Koca’nın yerine atanan Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş nereli? Fazilet Durmuş kimdir, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu?

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde flaş gelişme yaşandı. 8 yıldır Mersin İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Adem Koca görevden alınırken yerine Sakarya eski Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş atandı.

2015 yılından beri Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Adem Koca’nın görevden alındığı bildirildi. Koca’nın yerine Sakarya ve Bilecik’te Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Fazilet Durmuş’un atandığı kaydedildi.

 

Fazilet Durmuş’un Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanması, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile yapılan bir görüşmenin sonucunda gerçekleşti. Görüşme sonrasında atama kararı alındığı öğrenildi.

 

FAZİLET DURMUŞ KİMDİR?

 

1976 yılında Ordu´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu´da tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği Bölümü´nden Fakülte ikincisi olarak mezun oldu.

İlk ve orta öğrenimini Ordu’da tamamlayan Fazilet Durmuş, lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği Bölümünde ikincilikle bitirmiştir.

 

1996 yılında Gümüşhane’nin Torul ilçesinde göreve başlayan Durmuş, 2008 yılından itibaren okul yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

 

2012 yılında Okan Üniversitesi İşletme Fakültesinde Eğitim Yönetimi ve Uzmanlığı alanında yüksek lisans yapan Fazilet Durmuş, yüksek lisansını da bölüm birincisi olarak tamamlamıştır.

Mersin’in en yüksek tepesi dağcılık sporunun gözde noktası oldu

2013 yılında Kocaeli ili Darıca ilçesinde bir yıl görevlendirme Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2014 yılı nisan ayında kadrolu Şube Müdürü olarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, 19.07.2016 tarihinden itibaren Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü olarak Bilecik ilinde görev yapan Fazilet Durmuş, 2018-2021 yılları arasında da Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

 

Yeni Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, evli ve üç çocuk annesidir.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!