Mersin’de İHD’nin İptal Edilen Barış Konseri İle İlgili Yeni Gelişme

Mersin’de İHD’nin İptal Edilen Barış Konseri İle İlgili Yeni Gelişme
Yayınlama: 02.09.2022
Düzenleme: 02.09.2022 09:37

Mersin İnsan Hakları Derneği’nin 1 Eylül dünya barış günü kapsamında organize ettiği dayanışma konseri bugün yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde Mersin Valiliği tarafından iptal edilen Doğan Özer ve Pınar Aydınlar konseri için Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’ten teklif geldi.

KONSER BUGÜN

Sanatçı Pınar Aydınlar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in kendilerine yer tahsisinde bulunacağını belirtti. Konser bugün Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mersin İnsan Hakları Derneği Şube Başkanı Hakkı Demir: “Konserle ilgili yaşadığımız sıkıntıyı an itibariyle gidermiş bulunmaktayız.
Mersin Yenişehir Belediyesi yer tahsisi konusunda sorunu çözdüğünü tarafımıza bildirmiş bulunmaktadır. Bu konuda verdiğiniz destek anlamlı ve önemliydi” ifadelerini kullandı.

Mersin’de İHD’nin İptal Edilen Barış Konseri İle İlgili Yeni Gelişme Mersin Haber

Hakkı Demir yaptığı açıklamanın devamında şu sözleri ifade etti: “Valiliğin gayrı hukuki ve haksız yasaklama kararının YÜRÜTMESİNİN DURDURLMASI kararı da bir o kadar anlamlı ve önemli.

Her şeyden önce bu yasakçı zihniyete karşı bu konseri bugün yapmamız da bir o kadar önemlidir.

Konserimize herkes davetlidir ve zaten konser hepimizin. Elbirliğiyle ve biraz da hızlı davranabilirsek görkemli bir etkinliğe dönüştürebiliriz bu konseri” dedi.