Mersin Haber

Mersin’de HDP’li Yöneticilere Operasyon: 9 Gözaltı

Mersin’de HDP’li Yöneticilere Operasyon: 9 Gözaltı
Yayınlama: 14.12.2022
A+
A-

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, . PKK/KCK propagandasını yaptıkları iddia edilen 12 zanlı için operasyon başlattı.

Mersin’de PKK/KCK’ya yönelik yeni bir operasyon düzenlendi.

PKK/KCK propagandasını yaptıkları iddia edilen Toroslar Belediyesi meclis üyesi ve HDP’nin Akdeniz ve Toroslar ilçe eşbaşkanları, ilçe yöneticilerinin de aralarında olduğu 9 zanlı gözaltına alındı.

 

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenen adreslere özel harekat polislerinin desteğiyle operasyon düzenlendi. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Akdeniz, Yenişehir ve Toroslar ilçe eşbaşkanları ile eski yöneticilerin de aralarında olduğu 12 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Kararla birlikte sabah saatlerinde birçok adrese operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda Toroslar Belediyesi Meclis üyesi Hıdır Berk, HDP Toroslar İlçe Eşbaşkanı Zahide Aslan Tekin, HDP Akdeniz İlçe başkanları Sevim Müjde ve Nizar Esen, HDP Yenişehir İlçe Eşbaşkanı Gülten Bahar ile HDP’li yöneticiler Emine Eren, Ferhat Alkan, Hüsnü Boz ve Sakine Ertaş gözaltına alındı.

Yapılan operasyon ile ilgili elde edilen bilgiler geldikçe paylaşılacaktır.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)