Mersin Haber

Mersin’de elektrik kesintileri sürüyor: 17 Mayıs Cuma Mersin elektrik kesintisi!

Mersin’de elektrik kesintileri sürüyor: 17 Mayıs Cuma Mersin elektrik kesintisi!
Yayınlama: 17.05.2024
A+
A-

Toroslar Elektrik Dağıtım şirketi (Toroslar EDAŞ), Mersin’de 17 Mayıs Cuma günü planlanan elektrik kesintilerini duyurdu. Mersin’de ilçelere göre belirlenen saat aralıklarındaki kesintiler, vatandaşları mağdur edebilir.

Mersin elektrik kesintisi, genelde şebeke yenileme ve bakım çalışmaları, arıza gibi nedenlerle gerçekleştiriliyor. Mersin elektrik kesintilerinden birçok ilçe etkileniyor. Mersin elektrik kesintisi hayatı durma noktasına getirdi. İşte 17 Mayıs Cuma günü Mersin elektrik kesintisi detayları…

Toroslar Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 17 Mayıs 2024 Cuma günü Mersin’in bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Mersin’de elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Mersin’de elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Mersin’de hangi ilçelerde elektrik kesilecek Mersin’e elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Elektrik Kesildiğinde Yapılacaklar

Güvenlik:

  • Yangın riskini önleyin: Mümkünse tüm elektronik cihazların fişini çekin. Özellikle, elektrik kesintilerinden sonra tekrar enerji geldiğinde yangın riski yüksek olan kombiyi kapatmayı unutmayın.
  • Asansörden kaçının: Kesinti sırasında asansördeyse panik yapmadan sakin olun ve asansör acil durum düğmesine basarak yardım isteyin. Kendi başınıza çıkmaya çalışmayın.
  • Yedek aydınlatma kullanın: El feneri, mum veya akülü lamba gibi yedek aydınlatma kaynaklarını kullanın. Mum kullanırken dikkatli olun ve yangın riski oluşturmamasına özen gösterin.

Bilgilendirme:

  • Durumu kontrol edin: Kesintinin tüm bölgeyi mi yoksa sadece sizin binanızı mı etkilediğini anlamak için komşularınızla veya elektrik dağıtım şirketiyle iletişime geçin.
  • Yetkilileri arayın: Kesintinin uzun sürdüğünü düşünüyorsanız veya bir arıza olduğunu fark ederseniz 186 Elektrik Arıza Hattını arayarak durumu bildirin.

Ek Öneriler:

  • Buzdolabı ve dondurucuyu korumaya çalışın: Buzdolabı ve dondurucu kapaklarını mümkün olduğunca az açın. Bu sayede yiyecekleriniz daha uzun süre soğuk kalacaktır. Kesinti 4 saatten fazla sürerse, buz dolabınızdaki yiyecekleri buz aküleri kullanarak soğuk tutmaya çalışabilirsiniz.
  • Pil tasarrufu sağlayın: Telefonunuzun ve diğer elektronik cihazlarınızın pilini tasarruflu kullanın. Gerekmediğinde Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantıları kapatın.
  • Eğlenin: Mum ışığında kitap okumak, oyun oynamak veya ailenizle vakit geçirmek gibi keyifli aktiviteler yapabilirsiniz.

Unutmayın: Elektrik kesintileri can sıkıcı olabilir, ancak sakin kalmak ve gerekli önlemleri almak önemlidir. Bu basit adımları izleyerek güvenliğinizi sağlayabilir ve kesintiden en az şekilde etkilenebilirsiniz.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.