Mersin’de dolu yağışı hayatı felç etti

Mersin’de dolu yağışı hayatı felç etti
Yayınlama: 25.11.2023

Mersin’de beklenen yağmur akşam saatlerinde hızını arttırarak dolu yağışına döndü. Mersin’in tamamında etkin olan dolu yağışı bir çok noktada su baskınlarına sebep oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Mersin dahil birçok kentte hafta sonu yoğun yağış ve fırtına beklediğini duyurduktan sonra beklenen yağışlar akşam saatlerinde geldi. Hafta sonu Mersin genelinde etkili olması beklenen kuvvetli rüzgar, fırtına ve yağışlara karşı Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ ekipleri teyakkuzda. Yağış ve fırtına sırasında oluşabilecek olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olan ekipler, öncesinde alınabilecek tüm tedbirleri aldı. Gerekli araç ve teçhizatla hazır bir şekilde bekleyen ekipler; su baskını, mazgal dolması, ağaç devrilmesi gibi durumlarda oluşabilecek olumsuzluklara en kısa sürede müdahale edecek.

Gerekli durumlarda takviyenin de yapılabileceği acil durum ekipleri, kentin belirli lokasyonlarında hazır bir halde bekleyecek. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşların Alo 185 ve Teksin üzerinden ulaşmaları durumunda ekipler anında müdahale edecek.Olası sel ve fırtınanın zararlarını en düşük seviyede tutmak için tüm tedbirlerini alan ekipler, oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmek için uygun araç ve ekipmanla teyakkuza geçti.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.