Mersin’de CHP belediye başkan adayları bu hafta da açıklanmıyor

CHP’nin Mersin büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları bu hafta da açıklanmayacak. Alınan karara göre CHP PM toplantısı ertelendi.

Mersin’de CHP belediye başkan adayları bu hafta da açıklanmıyor
Yayınlama: 26.12.2023
Düzenleme: 26.12.2023 00:58

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)de bu hafta yapılması beklenen PM toplantısı ve aday açıklamaları, Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 12 askerin şehit olması nedeniyle ertelendi. Mersin Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması beklenen toplantının ertelenmesiyle meraklı bekleyiş daha sürecek gibi. 

 

Cumhuriyet’in haberine göre, bu kapsamda İstanbul adaylarının duyurulmasının planlandığı lansman da ileri bir tarihe ötelenecek. CHP’de bugün yapılan MYK Toplantısı, sona erdi. Parti kaynakları, toplantının tek gündem maddesinin Pençe-Kilit Operasyonu’nda yaşananlar olduğunu bildirdi. Toplantıda, 12 askerin yaşamını yitirmesinin ardından partinin, ortak bildiriye imza atmama tavrı tartışıldı. CHP MYK üyeleri, partinin yayımladığı bildirinin ortak imza altına alınan bildiriden daha etkili olduğu görüşünde birleşti.

12 askerin yaşamını yitirmesi nedeniyle belediyelerine konser ve festival gibi etkinliklerini üç gün boyunca erteleme talimatı veren CHP, bu hafta yapılması planlanan Parti Meclisi’ni de erteleyecek. Bu kapsamda İstanbul adaylarının duyurulmasının planlandığı lansman da ileri bir tarihe ötelenecek. CHP’de il ve ilçe örgütleri, asker ölümleri ile ilgili çarşamba günü bir ortak açıklama yaparak, tepkisini ortaya koyacak.

Mersin 2024 Yerel Seçimleri: Ne Bekleyebiliriz?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.