Mersin’de AK Parti Milletvekili Aday Adaylığına Sürpriz İsim: Mahsum Sevimli

Mersin’de AK Parti Milletvekili Aday Adaylığına Sürpriz İsim: Mahsum Sevimli
Yayınlama: 31.01.2023

2023 genel seçimlerine sayılı günler kala Türkiye gündemi siyasete odaklanmış durumda. 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde milletvekili olmak isteyen isimler aday adaylık çalışmalarına hız vermeye başladı.

Mersin’de AK Parti listesinden milletvekili olmak isteyen isimlerden en dikkat çekici olanı Avukat Mahsum Sevimli’nin büyük bir destek alması bekleniyor.

Avukat Mahsum Sevimli, AK Parti Mersin İl Teşkilatının 1’inci Seçim Bölgesi adayı olduğunu belirterek görev verilmesi takdirde katkı değer sağlayacağını ifade etti. Sevimli, İl Teşkilatının desteğini arkasına aldığını ve önümüzdeki seçimlerde aday adayı olduğunu dile getirerek şu ifadeleri kullandı. Sevimli: “Mersin’de çalışan ve Mersin’e katma değer kazandıran bir avukat olarak bana görev verilirse Türkiye’nin Yeni Yüzyılı’nda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeni yüzyıl misyona katkı sağlayacağımı düşünüyorum. Davamızı sahiplenerek Türkiye’yi daha güçlü bir ülke haline getirmek için gece gündüz çalışmaya ilk günkü heyecanla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Mersin İl Teşkilatında birçok görev alan Sevimli, 2012 yılında Mersin Baro Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenmişti. Kentte tanınan ve sevilen isimlerden olan Sevimli, Mersin İdman Yurdu Kulübünde yöneticilik yaptı. Şırnak’ın Silopi ilçesinde dünyaya gelen Sevimli, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Hukuk bölümünü başarıyla bitirdi.

Sevimli, 2012 yılından beri AK Parti İl Teşkilatında çeşitli birimlerde görev aldı. Bunlardan bazıları şöyle; 2012 yılında AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı, 2016 Seçim İşleri Başkanlığı, 2018 İl SKM Başkanlığı ve 2020 İl Seçim işleri Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Avukat Mahsum Sevimli, geniş bir aileye mensup bir isim. Ailesine ait olan şirkette 2000 kişiye istihdam sağlayarak kent ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor.