Mersin’de acı olay: Lise 2 öğrencisi okulun penceresinden atlayarak…

Mersin’in merkez Toroslar ilçesindeki Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana geldi.

Mersin’de acı olay: Lise 2 öğrencisi okulun penceresinden atlayarak…
Yayınlama: 22.12.2023

Mersin’de arkadaşlarıyla kavga eden lise 2’nci sınıf öğrencisi okulun penceresinden atlayarak hayatını kaybetti. Yaşanan acı olaya ilişkin Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Edinilen bilgilere göre olay, 21 Aralık Perşembe günü saat 12.00 sıralarında Mersin’in merkez Toroslar ilçesindeki Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 10’uncu sınıf öğrencisi A.B., 3 arkadaşıyla kavga ettikten sonra velisi okula çağrıldı. Veli ve okul müdürünün görüşmesi sırasında A.B., 3’üncü katta bulunan sınıf penceresinden kendisini boşluğa bıraktı.

 

Okul idaresinin ihbarı üzerinde bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ambulansla Mersin Şehir Hastanesine götürülen A.B., yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

 

MERSİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Toroslar ilçemizde bulunan Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10/B sınıfında okumakta olan A.B. isimli öğrencimizin 21.12.2023 tarihinde okulda üç arkadaşı ile kavga etmesi üzerine okul yönetimi tarafından öğrencinin velisi konu hakkında bilgi verilmek üzere okula çağırılmış, okul müdürü ile velinin görüşme yaptığı saat 12:00 sularında, A.B. isimli öğrencimiz 3.katta bulunan 10/B sınıfının penceresinden atlamıştır.

 

Olayın fark edilmesi üzerine okul idaresi tarafından ivedilikle ambulans çağırılmış, emniyet güçlerine haber verilmiştir. Ambulansla Mersin Şehir Hastanesine götürülen öğrencimiz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Yaşanan bu elim olay ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.