Mersin Haber

Mersin’de 3. dijital oyun yarışması finalinde kazananlar belli oldu

Mersin’de 3. dijital oyun yarışması finalinde kazananlar belli oldu
Yayınlama: 31.05.2024
A+
A-

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen 3. Dijital Oyun Yarışması Finali 24 Mayıs 2024 tarihinde Mersin Üniversitesi Gençlik Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Nisa Ünaldı Coral, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Gençlik Akademisi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülsüm Gök ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılım sağladığı programda ödüller sahiplerini buldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açış konuşmasını gerçekleştiren Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gençlerimizin dijital okuryazarlık ve kodlama konusunda istekli ve kabiliyetli olmalarının umut verici olduğunu belirtti. Durmuş, konuşmasını Mersin Üniversitesi ve desteklerinden dolayı iş insanı Mehmet Ecevit’e teşekkür ederek tamamladı.

Mersin genelinden ortaokul düzeyinde 10 takım ve lise düzeyinde 10 takım olmak üzere toplam 20 takımın yarıştığı Dijital Oyun Yarışması Finali’nde takımlar çeşitli kodlama araçlarını kullanarak geliştirdikleri ve bilgisayar, cep telefonu veya tablet gibi dijital ortamlarda çalışabilen oyunları jüri üyelerine sundular. Geliştirilen oyunlar Mersin Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ömer Faruk İslim, Dr. Öğr. Üyesi Erman Uzun, Dr. Öğr. Üyesi Ali Gök ile Özcan Zorlu ve Begüm Özge Güneri’nin yer aldığı jüri tarafından titizlikle değerlendirildi. Değerlendirmenin ardından dereceye giren takımların açıklanması için ödül törenine geçildi.

BAŞARI HİKAYELERİ DUYACAĞIMIZA İNANIYORUM

Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk ise konuşmasında düzenlenen etkinliğin önemine değinirken “Bugün bu yarışmada çocuklarımızın ve gençlerimizin dijital alanda bu kadar etkin olduklarını görmek bizleri gururlandırdı. Dijital içerik geliştirmede dünyada 3. sırada olan ülkemizi zirveye taşıyacağınıza eminiz. Bu etkinliklerle ve desteklerle daha nice başarı hikâyeleri duyacağımıza inanıyorum” dedi.

KAZANANLAR BELLİ OLDU

Ortaokul düzeyinde dereceye giren takımlarda birinci Toroslar Kızılbağ Ortaokulu’ndan Dönüştürücüler, ikinci Aydıncık Ortaokulu’ndan A Takımı ve üçüncü Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’ndan EDUT olurken Lise düzeyinde dereceye giren okullarda ise, birinci Tarsus Zühtü Günaştı Anadolu Lisesi’nden Lemon Games, ikinci Toroslar Çağdaşkent Anadolu Lisesi’nden Omega Games ve üçüncü Mezitli İçel Anadolu Lisesi’nden Febrile oldu.

 

Ödüllerin sahiplerini bulmasının ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

Mezitli Icel Anadolu Lisesi Aydıncık Ortaokulu, Mezitli İçel Anadolu Lisesi, Tarsus Zühtü Günaştı Anadolu Lisesi, Toroslar Çağdaşkent Anadolu Lisesi, Toroslar Kızılbağ Ortaokulu

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.