Mersin Haber

Mersin’de 2 liseden bilim uygulamaları sempozyumu

Mersin’de 2 liseden bilim uygulamaları sempozyumu
Yayınlama: 18.04.2024
Düzenleme: 21.04.2024 19:08
A+
A-

Mersin’de bulunan Eyüp Aygar Fen lisesi ile Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu lisesi tarafından bilim sempozyumu düzenlendi. Sempozyuma Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da katıldı. Düzenlenen sempozyumda 4 tematik alanda ayrı oturumlarla 20 bildiri ve 17 bilimsel poster sunumu gerçekleştirildi.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı fen liseleri ve merkezi sınavla öğrenci alan Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; bilimsel düşünme, araştırma yapma, rapor hazırlama, kendini ifade etme, sunum yapma gibi akademik çalışmalara altyapı oluşturacak becerilerinin geliştirilmesine ve farkındalık düzeylerinin artırılmasına yönelik bilimsel toplantılar düzenlenmesi ve uygulamalı bilim çalışmalarının gerçekleştirilmesi amacıyla Liselerde Bilim Uygulamaları Sempozyumu gerçekleştirildi.

Akademisyenler ve farklı okullardaki öğrencilerin bildirilerinin sunulduğu sempozyumun açılış programı Eyüp Aygar Fen Lisesinde, kapanış programı ise Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesinde yapıldı. Eyüp Aygar Fen Lisesinde Doç. Dr. Ali Kemal Havari tarafından Yenilenebilir Enerji Kaynakları hakkında; Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesinde de Prof. Dr. Mesut Gün tarafından Türkçenin Doğru Kullanımı ile ilgili panel konuşması gerçekleştirildi.

Sempozyumda 4 tematik alanda ayrı oturumlarla 20 bildiri ve 17 bilimsel poster sunumu gerçekleştirildi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.