Mersin’de 1. Hamsi Festivali Başladı

Mersin’de 1. Hamsi Festivali Başladı
Yayınlama: 05.03.2022

Yenişehir ilçesi etkinlik alanında düzenlenen ve 9 gün sürecek festivalin açılışına Vali Su’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilçe belediye başkanları, il protokolü üyeleri, oda ve borsa başkanları, STK temsilcileri, Mersin Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Alper Vural Özdoğan ile vatandaşlar katıldı.

Programda yaptığı konuşmasında Mersin’in tarihten günümüze bir çok medeniyetin kültürünü içerisinde barındıran çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden Vali Su; “Her ilin öne çıkan sektörleri vardır. Biz Mersin olarak her sektörde öne çıktığımız gibi kültürel zenginlik açısından da en önden gelen illerden biriyiz. Mersin’de bugün  Karadeniz kültürünü görmüş olacağız. Bu vesile ile bu güzel organizasyonu gerçekleştiren başta Başkan Özdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, organizasyonun başarılı geçmesini diliyorum.” dedi.

Karadeniz yöresine özgü müziklerin ve halkoyunlarının sergilendiği programda Vali Su, hamsilerin pişirildiği tezgahın başına geçerek ziyaretçilere balık ekmek ikramında bulundu, daha sonra kurulan stantları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.