Mersin Yeşil Sol Parti Açıkladı: “Kılıçdaroğlu’nu Destekleyeceğiz”

Mersin Yeşil Sol Parti Açıkladı: “Kılıçdaroğlu’nu Destekleyeceğiz”
Yayınlama: 22.05.2023

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini belirten, Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcüsü Zeliha Burcu Acar, “14 Mayıs’ta 21 yıllık iktidarı gerilettik, 28 Mayıs’ta ise benzerleri gibi tarihin kara sayfalarına göndereceğiz” dedi. 

Yeşil Sol Parti Mersin İl Örgütü, 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine ilişkin basın toplantısı gerçekleştirdi. Açıklamada; Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri, HDP İl Eşbaşkanları, Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekilleri Ali Bozan ve Perihan Koca ile çeşitli kurum ve dernek temsilcileri de yer aldı.

AKP-MHP iktidarını gönderme kararlılığımızı sürdüreceğiz”

14 Mayıs seçimleri öncesinde yürüttükleri özverili çalışma hakkında bilgiler vererek basın metnini okuyan Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcüsü Zeliha Burcu Acar, “Halklar, Mersin’den Yeşil Sol Partili 2 milletvekilini Meclis’e taşıdı. Milletvekillerimiz her daim dillendirdikleri gibi Mersin için çalışacak ve Mersin’in sorunlarının çözümü için var gücüyle çalışacaklardır” dedi.

“14 Mayıs’ta olduğu gibi hep birlikte yol yürüyeceğimiz 28 Mayıs seçimleri, kalbi vicdanı hür halklardan oluşan ve bir insanlık hareketi olan partimiz için büyük önem taşımaktadır” diyen Acar, “Çünkü yıllardır zulme uğrayan halkların, kimliklerin, inançların ve sömürülen emeğin bir aradalığını koruyan, onları birbirine kenetleyerek milyonların sözü haline gelen partinin adıdır Yeşil Sol Parti. Milyonların sözü ve Meclis’in 3‘üncü büyük partisi olarak 28 Mayıs seçimlerinde; siyasi tutsaklarımızın  özgürlüğü için, kayyım zihniyetini sonlandırmak için, İstanbul Sözleşmesi’nin tekrardan yürürlüğe girmesi için ve 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’u yok sayma tehdidine karşı, halkların alım gücünü neredeyse sıfıra indiren enflasyon zulmüne karşı, emeğin hak ettiği değeri bulması için, hak için, hukuk için, ötekileştirilerek nefret politikasına maruz bırakılmış kimlikler için, çocuklarımızın geleceği için AKP-MHP iktidarını gönderme kararlılığımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz”

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini ifade eden Acar, “AKP-MHP iktidarını sonlandırmak için 14 Mayıs seçimlerinde gösterdiğimiz azim ve kararlılığın daha fazlasını gösterip hep birlikte baharın kapılarını aralayacağız. 14 Mayıs’ta 21 yıllık iktidarı gerilettik, 28 Mayıs’ta ise benzerleri gibi tarihin kara sayfalarına göndereceğiz. Başaracağız, mutlaka başaracağız, biz kazanacağız” dedi.