Mersin Haber

Mersin Yerel Seçim Anketi Açıklandı: Vahap Seçer ile Serdar Soydan’ın oy oranı belli oldu

Mersin Yerel Seçim Anketi Açıklandı: Vahap Seçer ile Serdar Soydan’ın oy oranı belli oldu
Yayınlama: 18.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye başkanlığı için seçime sayılı günler kala hareketlenen siyaset, anket sonuçlarına kilitlendi. Area Araştırma, Mersin, Adana ve Ankara’da gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Mersin yerel seçim anket sonuçlarına göre CHP’li Vahap Seçer, yarışı önde götürüyor. 

Mersin’de ise Vahap Seçer açık ara önde görülüyor. Seçer, yüzde 49,1 oy oranıyla yarışı önde götürüyor. MHP ve AK Parti’nin ortak adayı ise sadece yüde 29,1 oy oranında. Karasızlar dağıtıldığında ise Seçer yüzde 59,6 gibi rekor bir oya ulaşıyor.

Mersin Anket Adana Anket, Ankara Anket, Mersin 2024 Anket Sonuçları, Mersin Anket, Mersin Anket Sonuçları, Mersin Yerel Seçim

Öte yandan Area Araştırma’nın Ankara’da yapılan ankete göre; CHP’nin adayı Mansur Yavaş’ın ciddi üstünlüğü göze çarpıyor. Yavaş, oyların yüzde 53,3’üne sahip görülürken; AK Parti’nin adayı Turgut Altınok sadece yüzde 27,3 oranında. Kararsızlar dağıtıldığında ise Mansur Yavaş’ın oy oranı yüzde 59,1’e kadar yükseliyor.

Adana’da yapılan anket sonuçlarına göre ise öne çıkan aday CHP’li Zeydan Karalar. Karalar ankete katılanların yüzde 39,4’ünün tercih ettiği başkan. Kararsızlar dağıtıldığında ise Karalar’ın oy oranı yüzde 47,1’e yükseliyor. AK Parti ve MHP’nin ortak adayı ise yüzde 40 oy oranına sahip olduğu tespit edildi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.