Mersin Haber

Mersin ve Adana için uyarı yapıldı: Şemsiyesiz dışarı çıkmayın!

Mersin ve Adana için uyarı yapıldı: Şemsiyesiz dışarı çıkmayın!
Yayınlama: 23.05.2024
Düzenleme: 23.05.2024 17:36
A+
A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) yaptığı son değerlendirmelere göre, yarın Mersin ve Adana olmak üzere İç Anadolu ve Akdeniz’in doğu kesimleri ile 8 ilde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşların uyarıları dikkate alması ve şemsiyesiz dışarı çıkılmaması gerektiği ifade edildi. 

MGM verilerine göre, yarın İç Anadolu’nun doğusu ile Adana, Mersin’in iç kesimleri ve Osmaniye çevrelerinde ve Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Bayburt çevrelerinde aralıklı, yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

https://x.com/mersinvaliligi/status/1793638112205369741?s=46

TOZ TAŞINIMINA DİKKAT

Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu Bölgesinde toz taşınımı bekleniyor. Meteoroloji, kuvvetli yağışların neden olabileceği ani sel, su baskını yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. 

Ayrıca İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneybatısında kuzey ve kuzeybatı yönlerinde kuvvetli rüzgar beklendiğinden meydana gelecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.