Mersin Haber

Mersin Valisi Pehlivan, hacı adaylarını uğurladı

Mersin Valisi Pehlivan, hacı adaylarını uğurladı
Yayınlama: 21.05.2024
A+
A-
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 yılı Hac organizasyonu kapsamında Mersin’den hacca gidecek olanlar için Hz. Mikdat (Muğdat) Camii avlusunda düzenlenen uğurlama programına katıldı.
Hz.Mikdat (Muğdat) Camii’nde, yatsı namazının eda edilmesinin ardından gerçekleştirilen programda Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Aydın Yığman tarafından dua edildi.
Valimiz Ali Hamza Pehlivan, hacı adaylarına hitabında sağlıkla gidip gelmeleri, ibadet ve dualarının kabul olması dileklerinde bulundu.
Vali Pehlivan: “Sizlerden, hacı adaylarımızdan tek bir istirhamımız var. Elbette aileniz için dua edeceksiniz. Çoluğunuz çocuğunuz için dua edeceksiniz. Sevdikleriniz için dua edeceksiniz. Lütfen bu dualarınıza devletimizi, milletimizi, ülke olarak birliğimizi, beraberliğimizi, bütünlüğümüzü de dahil ediniz. Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere dünyada eziyet gören, mazlum olan kardeşlerimizi de dualarınıza dahil ediniz. Allah, sağlıkla gidip gelmenizi, ailelerinize, sevdiklerinize sağlıkla kavuşmanızı nasip etsin. Sizlerle beraber bu yolculuğa çıkacak ve kafilelere rehberlik edecek olan Diyanet İşleri Başkanlığının temsilcilerine, görevlilerine, hocalarımıza da hayırlı vazifeler diliyorum. Yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.
İl Müftüsü Aydın Yığman, yaptığı konuşmada; Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 yılı Hac organizasyonu kapsamında, Mersin İlimizde 849 vatandaşımızın hacca gideceğini, ayrıca Mersin İlimizden son bir yılda 2434 vatandaşımızım umreye gittiğini, bu konuda ilimizin Türkiye’de 8.sırada yer aldığı bilgisini paylaştı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.