Mersin Valiliği uyardı: O saatte sağanak yağışlar başlayacak

Mersin Valiliği uyardı: O saatte sağanak yağışlar başlayacak
Yayınlama: 10.12.2023
Düzenleme: 10.12.2023 18:24

Mersin Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden aldığı bilgilere dayanarak kentte yaşayan vatandaşları uyardı. Gece saatlerinde başlayacak şiddetli yağışların Mersin’de sel, ani su baskını ve ulaşımda aksaklıklara neden olacağı belirtildi.

Mersin Valiliği, Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava durumu tahminlerine dayanarak Akdeniz’de şiddetli yağışlar beklediğini duyurdu. Mersin’de yaşayan vatandaşlara yönelik yapılan son uyarılarda gök gürültülü sağanak yağışlardan dolayı bazı olumsuzlukların olacağı belirtildi.

Meteoroloji’den yayınlanan açıklama şu şekilde: ”Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Muğla’nın kıyı ilçelerinde (Marmaris, Ula, Datça, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye), Pazartesi sabah ilk saatlerden itibaren Antalya çevreleri ile Mersin’in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. ’’ denildi.

Kaynak: Mersin Odak Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.