Pazar, Ekim 1, 2023

Mersin Üniversitesi 199 sözleşmeli personel alımı ilanı

Mersin Üniversitesi tarafından yayınlanan açıklamasında 199 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Mersin Üniversitesi tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında 199 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Mersin Üniversitenin Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği ve üniversitenin merkez ve ilçelerde bulunan kampüslerinde çalıştırmak üzere yapılacak.

Üniversitenin yapacağı alımda adaylar hemşire, büro personeli, sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni, mühendis, tekniker, temizlik personeli, hasta bakım personeli, bakım onarım personeli, bahçıvan, şoför, aşçı, destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarında istihdam edilecek.

MERSİN ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türk Vatandaşı olmak,
2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3. (Değişik alt bent: 10/01/1991 – 3697/1 md.; Değişik alt bent: 23/01/2008-5728 S.K./317.mad) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (İptal ibare: Anayasa Mah.nin 25/02/2010 tarihli ve E. 2008/17, K. 2010/44 sayılı Kararı ile.) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4. Askerlikle ilgisi bulunmamak.

Özel Şartlar:

– Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak,

– 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu
KPSSP93, Lise mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır,

– Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

– Nöbet (vardiya) usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler