Mersin Haber

Mersin TOKİ Kurası Ne Zaman Açıklanacak? Mersin TOKİ Kura Sonuçları İsim Listesi 2022

Mersin TOKİ Kurası Ne Zaman Açıklanacak? Mersin TOKİ Kura Sonuçları İsim Listesi 2022
Yayınlama: 03.12.2022
A+
A-

Mersin’de yaşayan vatandaşlar Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) kentte yapacağı konutlardan sosyal konut başvurusunda bulunan birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. İlk kuralar Şırnak ve Ardahan’da noter huzurunda ve canlı yayınla çekildi.

TOKİ sosyal konut kura çekimi için geri sayım başladı. 5 milyonu aşkın kişinin başvuruda bulunduğu Mersin’de yaşayan binlerce vatandaş, ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesine katılarak açıklanacak sonuçları bekler oldu.

TOKİ sosyal konut projesinin ardından, kura çekiminin yapılacağı tarihler, Bakan Kurum’un açıklamaları sonrasında belli oldu.

 

İLK EVİM İLK İŞ YERİM PROJESİ

Mersin TOKİ kura sonuçlarının tarihleri başvuranlar tarafından takip ediliyor. TOKİ kura çekimleri ilk olarak Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yapılacağı açıklandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi” kapsamında, arsa için 1 milyon 177 bin 56, iş yeri için 73 bin 135 başvuru yapıldığını açıkladı. Konut kura çekimleri devam ediyor. Peki, Mersin TOKİ kura çekimi ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Mersin TOKİ arsa kura sonuçları ne zaman açıklanacak? TOKİ kura sonucu nasıl, nereden öğrenilir?

TOKİ Mersin kura sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu başvuru yapan vatandaşlar tarafında takip ediliyor. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde başlayan kura çekimleri devam ediyor. TOKİ kura takviminin haftalık olarak açıklanacağı duyurulmuştu. En çok merak edilenlerden biri de Mersin kura sonuçları. İşte, 2022 Mersin TOKİ kura çekiminde son durum…

mersin toki evleri Mersin TOKİ Kura Sonuçları, Mersin TOKİ Kurası

MERSİN HANGİ İLÇELERDE TOKİ YAPILACAK?

Evler 81 ilde, arsa 7 bölgede olacak.

En fazla konut İstanbul’a yapılacak. 50 bin sosyal konut olacak. Ankara 18 bin, İzmir 12 bin 400, Gaziantep 10 bin, Bursa 8.650 yapılacak.

  • Merkez
  • Mut
  • Silifke
  • Tarsus
  • Toroslar

 

MERSİN TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2022

TOKİ kura çekilişi ilk olarak Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan 12 ilde tamamlandı. TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde ikici etap kura çekimi başladı. TOKİ arsa başvuruları da tamamlandı. 6 bin 500 arsa satışının olduğu Mersin TOKİ arsa kura çekiliş tarihleri ise henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili açıklama yapıldığında haberimizde yer vereceğiz.

mersin toki kura evleri Mersin TOKİ Kura Sonuçları, Mersin TOKİ Kurası

MERSİN TOKİ ARSA KURALARI NASIL ÇEKİLECEK?

Kura noter huzurunda TOKİ denetiminde çekilecek. Başvuru sahipleri arasında “Hak Sahibi Belirleme Kurası”, noter huzurunda, TOKİ yetkilileri denetiminde çekilecek. Kura yeri ve programı TOKİ’nin internet sayfasında açıklanacak.

Kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 iş günü sonrasında başvuru yapılan bankanın yetkili şubeleri ve ATM’lerinden geri alabilecek.

 

TOKİ ARSALARI KAÇ METRE KARE?

Yüzölçümü planlama durumuna göre yaklaşık 350 metrekare ile 500 metrekare arasında değişen, 1 adet en fazla brüt 150 metrekare konut yapmaya müsait müstakil arsa ve yüzölçümü değişiklik gösteren, plan yapılaşma koşullarına göre toplu yapı yapmaya müsait, birden fazla hissedarı olan müşterek arsa bazında başvuru yapılacak.

 

TOKİ ARSA FİYATLARI NE KADAR?

İlk grupta olan ve fiyatı 192 bin 500 lira olan müstakil parselli arsaların aylık taksiti 1604 TL olacak ve 10 yıl vadeyle ödenecek. İkinci grupta olan ve fiyatı 112 bin 500 lira olan hisseli parsel arsaların aylık taksiti 937 TL olacak ve 10 yıl vadeyle ödenecek.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!