Mersin Haber

Mersin siyaseti kızışıyor: Burhanettin Kocamaz ve Vahap Seçer kılıçları çekti

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Seçer’e yönelik ‘’ Sen kimsin, meydan okumak kim Vahap Seçer? Şu hadsizliklerine bir son ver!’’ diyerek cevap verdi.

Mersin siyaseti kızışıyor: Burhanettin Kocamaz ve Vahap Seçer kılıçları çekti
Yayınlama: 23.12.2023
Düzenleme: 21.04.2024 18:45
A+
A-

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sporculara malzeme yardımı yapılan bir programda isim vermeden İYİ Partili Burhanettin Kocamaz’ı hedef almasından sonra cevap gecikmedi. İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Seçer’e yönelik ‘’ Sen kimsin, meydan okumak kim Vahap Seçer? Şu hadsizliklerine bir son ver!’’ diyerek cevap verdi.

Mersin siyaset arenası kızışıyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2019 yılındaki seçimlerde evrakını Seçim Kuruluna geç verdiği için aday olamayan eski başkan İyi Partili Burhanettin Kocamaz’a ve Cumhur İttifakının adayı olarak ismi geçen siyasilere meydan okudu. Seçer’in açıklamalarından sonra İYİ Partili Burhanettin Kocamaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla rest çekti. Kocamaz, Seçer’e yönelik şu ifadeleri kullandı: ‘’Vahap Seçer sporculara malzeme yardımı yapılan bir programda alakasız bir şekilde siyasete girmiş. Kıt aklıyla polemik yaratmak istiyor. Vahap Seçer daha önce de HALK TV’de İsmail Küçükkaya’ya açıklama yaparken haddini aşarak, Türkiye genelinde olmasa da Mersin’de İYİ PARTİ ile ittifak yapabileceklerini söylemiş, aklınca Mersin Teşkilatlarımıza ayar vermeye çalışmıştı. Bende kendisine bir TV Programında “sen kimsin?” diyerek cevap vermiştim’’ diye konuştu.

BURHANETTİN KOCAMAZ YENİDEN ADAY OLACAK MI?

31 Mart 2024 yerel seçimlerde İYİ Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konuşulan Kocamaz, konuyla ilgili de konuştu. Kocamaz: ‘’ Ben, bana aday mısınız diye soranlara, Allaha şükür, halkım o makamı bana 5 dönem layık gördü, 2019’da bize kumpas kurulmasaydı o seçimin sonucundan hiç bir endişemizde yoktu. Başlattığımız o büyük hizmet hamleleriyle Mersin bugün çok daha ileri noktalara taşınmış olacaktı. Ancak kirli ellerin kurduğu kumpasla önümüz kesildi, seçime sokulmadık. Ama Vahap Seçer, bizim seçime girdirilmediğimiz bir seçimde, kerameti kendinden biliyor. Bize yapılan o engellemeler olmasaydı, Vahap Seçer O makamı rüyasında görürdü. Neticede öyle ya da böyle seçimi kazandı. Ama Mersin kaybetti. Yasa değişikliği ve merkez dışındaki ilçelerinde Büyükşehir hizmet alanına girmesi nedeniyle adeta sıfırdan kurduğumuz ve toparladığımız Büyükşehir Belediyesinde kurulan sistemin, halihazır yönetim tarafından, darmadağın edilmesinden ve de Mersin Halkının şahsıma TBMM’nde temsil görevi vermesinden dolayı, yeniden aday olmayı düşünmediğimi söyledim’’ ifadelerini kullandı.

MEYDANLARDA HALKIMIZA ANLATACAĞIZ

Vahap Seçer dönemini yakından takip ettiğini belirten Kocamaz, ‘’Beyt-ül malı nasıl çarçur ettiğinizi, şayet aday olursanız seçim meydanlarında halkımıza anlatacağız. Bunun hesabını hem halkımıza hem de, Devletimizin ilgili kurumlarına vermeniz gerektiğini size şimdiden hatırlatıyorum. Ayrıca İYİ PARTİ ne CHP’nin, ne de sizin güdümünüzde olan bir Parti değildir. Şayet aday olursanız, elbette karşınıza çıkacak çok değerli ve de liyakatli adaylarımız olacaktır. Bizde o adaylarımızla birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesinde yapılan yanlışları ortaya koyacak, Mersin ve tüm ilçelerimiz için planladığımız projelerimizi halkımızla elbette paylaşacağız’’ şeklinde konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!