Mersin Haber

Mersin Newrozu’nun startı verildi

Mersin Newrozu’nun startı verildi
Yayınlama: 13.03.2023
Düzenleme: 14.03.2023 10:47
A+
A-

Newroz Tertip Komitesi Sözcüsü Özgür Çağlar, bu yıl ki Mersin Newrozu’nun depremde yaşamını yitirenlere adanacağını belirterek,  programın 19 Mart Pazar Günü Akdeniz ilçesi Tırmıl Miting Meydanı’nda yapılacağını söyledi.

HDP Mersin İl Örgütü ile Emek ve Özgürlük İttifakı temsilcileri,  Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamını yitirenlere adanacak 2023 yılı Newroz programının startını verdi. Newroz Tertip Komitesi Sözcüsü Özgür Çağlar, bu yıl ki Mersin Newrozunun 19 Mart Pazar Günü Akdeniz ilçesi Tırmıl Miting Meydanı’nda yapılacağı bilgisini paylaştı.

Newrozumuzu depremde yaşamını yitirenlere adıyoruz”

Newroz’un bin yıllardır özgürlük günü olarak karşılandığını ifade eden Çağlar, Ancak bu yıl ki Newroz’u 6 Şubat’ta meydana gelen depremin acısıyla karşılıyoruz. Tüm illerimizde olduğu gibi Mersin’de de bu yıl gerçekleştireceğimiz Newrozumuzu, depremde yaşamını yitirenlere adıyoruz” dedi.

Halklarımızın ortak taleplerini de bir kez daha meydanlardan haykıracağız

11 ilde büyük kıma ve on binlerce insanın ölümüne neden olan depremin ağır etkilerinin halen sürdüğünü söyleyen Çağlar, Newroz’u bayram havasında değil ancak Newroz’un ruhuna uygun bir şekilde gerçekleştireceğiz. Yas havasında gerçekleştireceğimiz Newroz’da halklarımızın ortak taleplerini de bir kez daha meydanlardan haykıracağız diye konuştu.

Halklarımızı Newroz alanında beraber olmaya davet ediyoruz

Çağlar, son olarak şu ifadeleri kullandı:

Demokrasi, adalet ve özgürlük karşıtları bu Newroz’a baktığında değişimin resmini, halkların umudunu, birliğini ve dayanışmasını görecektir. Newroz’un ruhu ve ortaya çıkaracağı büyük irade, 14 Mayıs’ın büyük değişim ruhuna dönüşecek ve ülkeyi mutlaka ama mutlaka değiştirecektir. Bütün bunların sinyallerini halkımızla birlikte Newroz meydanında vereceğiz. Bir kez daha bütün halklarımızı Newroz alanında beraber olmaya değişimin öncüsü olmaya davet ediyoruz.”

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!