Mersin Haber

Mersin Mezitli’de Öğrencilerin Servis Sorunu Çözüm Bekliyor

Mersin Mezitli’de Öğrencilerin Servis Sorunu Çözüm Bekliyor
Yayınlama: 06.09.2023
A+
A-

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, Mezitli İlçesi Seymenli Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri halk buluşmasında vatandaşların ilettiği sorunlara dair, “Seymenli’de öğrencilerin yaşadığı servis sorunu çağ dışıdır. Öğrenciler için gerekli olan servis talebi için de ilgili kurumlarla gerekli girişimlerde bulunacağız. Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz” dedi.

HDP Mersin İl Örgütü Mezitli ilçesi Seymenli Mahallesi’nde Vanlıların yoğunlukta yaşadığı bölgede halk toplantısı gerçekleştirdi. Programda; Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekilleri Av. Ali Bozan ve Perihan Koca, HDP Mersin İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız ve HDP Mezitli ilçe yöneticileri yer aldı.

SAKİNLER: ÖĞRENCİLERİMİZİN SERVİS ÇİLESİNİ ÇÖZÜN!

Toplantıya katılan mahalle sakinleri tüm ülkede yaygınlaşan ve gençleri karanlığa sürükleyen uyuşturucu kullanımına dikkat çekti. Mahallede kanalizasyon ve yol gibi sorunlarının da olduğunu belirten sakinler, öğrencilerin servis sorunu için çözüm aradıklarını ifade etti. Çok sayıda öğrencinin bulunduğu mahalleye tüm girişimlerine rağmen mahallelinin karşılayabileceği ücretlerde servis getiremediklerini söyleyen sakinler, öğrencilerin eğitim için büyük çile çektiklerini dile getirdi.

BOZAN: “ÖĞRENCİLERİN SERVİS İHTİYACI İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, uyuşturucunun ülke genelinde büyük bir toplumsal çöküşe neden olduğunu ve uyuşturucu kullanımı, bireysel silahlanma ve çeteleşmeye karşı yürüttükleri çalışmayı anlattı. Gençlik Meclislerinin de ülke genelinde uyuşturucuya karşı başlattığı kampanyaya değinen Bozan, öğrencilerin servis sorunu için de “çağ dışı” yorumunda bulundu. Milletvekili Bozan, “Sorunlarınızı bugün tek tek not aldık. Öğrenciler için gerekli olan servis talebi için de gerekli girişimlerde bulunacağız. Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz” dedi.

“SEYMENLİ’DE ÖĞRENCİLERİN YAŞADIĞI SERVİS SORUNU ÇAĞ DIŞIDIR”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, mahalle sakinlerinin yaşadığı sorunların çözümü için hep birlikte hareket edeceklerini aktardı.

HDP Mersin İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız ise; “Önümüzdeki süreçte tekrar bir araya geleceğiz. Dileriz bir sonraki bir araya gelişimizde bu sorunlar çözülmüş olsun. Sorunlarımızı not aldık. Bu sorunları hep birlikte çözebileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!