Perşembe, Eylül 28, 2023

Mersin KYK Kız Yurdu’na “Mülteciler Yerleştirildi’’ İddiası Yalanlandı

Mersin’de Kredi Yurtlar Kurumuna ait Kırıkkaşık Kız yurduna Suriyeli mültecilerin yerleştirildiği iddiasına İl Emniyet Müdürlüğünden açıklama geldi.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nün yayınladığı açıklama şöyle: “Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve ülkemizi yasa boğan deprem sonrası bölgeden çıkışlar sürüyor. Mersin’e gelen depremzedeler aciliyetine göre değerlendirilerek, yapılan planlama sonrası kalacakları geçici barınma merkezlerine gönderiliyorlar.

Afet bölgesinden Mersin’e getirilen, çoğunluğunu Suriyeli yaşlı, kadın ve çocukların oluşturduğu afetzedeler Mersin KYK yurdunda yemek ihtiyaçları karşılanarak, yapılan planlama doğrultusunda otobüslerle farklı illere gönderilmeye başlandı.

Yetkililer; yurda yerleştirmenin söz konusu olmadığını, geçici olarak planlama ve otobüs ayarlanması için bekletildiklerini, planlanan yerlere gönderilmeye başlandığını, şuana kadar 200 den fazla kişinin gönderildiği, diğerlerinin de gönderileceğini, kamuoyunda yağma var vb paylaşımların asılsız olduğu, çekilen videoların birçoğunun bekleme ve nakil işlemleri sırasında çekilerek art niyetli paylaşıldığını, provokasyonlara prim verilmemesini istedi” denildi.

Sosyal medya da provakatif paylaşımlarla ilgili de soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler