Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nden Sosyal Medya Paylaşımları Hakkında Açıklama

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nden Sosyal Medya Paylaşımları Hakkında Açıklama
Yayınlama: 07.02.2023
Düzenleme: 07.02.2023 22:54

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medyada yapılan paylaşımlar hakkında açıklama yaptı. Mersin Şehir Hastanesi ve Üniversite Hastanesi’ne getirilen depremzedeler için ihtiyaçların olduğuna yönelik yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde: ‘’ Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve diğer Yataklı Sağlık Tesislerimizde, deprem bölgesinden tedavi için gelen vatandaşlarımızın; mama, bez, pijama, iç çamaşırı gibi ihtiyaçlarının olduğuna yönelik bireysel yardım kampanyaları başlatıldığına dair bazı sosyal medya hesapları ile mesajlaşma gruplarında paylaşımlar yapılmaktadır.

Deprem bölgesinde tedavisi için gelen hastalarımıza, devletimizin tüm imkanları seferber olmuş durumdadır. Tedavileri süren hastalarımızın tüm ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılanmakta olup, herhangi bir ihtiyaç bulunmamaktadır’’ denildi.

AFAD VE VALİLİK ARACILIĞIYLA YARDIM 

İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların depremzedeler için yardım etmek istediklerinin farkında olduklarını bunun koordineli bir şekilde yürütülmesi gerektiğinin altı çizildi. Müdürlüğün yayınladığı açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: ‘’Yönetilen bu kampanyalar hastane yönetimlerimizin bilgisi dışında olduğundan, yardımlarınızı deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza Valiliğimiz ve AFAD aracılığı ile ulaştırabilirsiniz. Hastanelerimize hiçbir şekilde yardım malzemesi gönderilmemesi önemle rica olunur’’’ şeklinde ifade edildi.

 

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nden Sosyal Medya Paylaşımları Hakkında Açıklama Mersin Haber