Mersin Haber

Mersin için heyecanlandıran haberi Vahap Seçer duyurdu!

Mersin için heyecanlandıran haberi Vahap Seçer duyurdu!
Yayınlama: 27.06.2024
Düzenleme: 27.06.2024 14:39
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinin sonuncusunda Silifke ilçesinde yaşayan yurttaşlarla bir araya gelerek, Kurban Bayramlarını kutladı.

 

Mersin’in Silifke İlçesi’nin İmamlı, Yenibahçe, Keşlitürkmenli, Çaltıbozkır, Kırobası (Mara Yaylası), Ayaştürkmenli, Sarıaydın mahallelerini ziyaret ederek yurttaşlarla buluşan Başkan Vahap Seçer, gittiği her noktada yoğun ilgi ve sevgi ile karşılandı. Konuşmalarında, 2019 yılından bu yana oylarının katlanarak arttığını ifade eden Seçer, hizmetlerin süratle ve Silifke Belediyesi ile uyum içerisinde devam edeceğini kaydetti.

 

Başkan Vahap Seçer’e Silifke ziyaretlerinde; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, CHP Silifke İlçe Başkanı Zarif Korkmaz, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, İlçe Meclis üyeleri, muhtarlar ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ile MESKİ bürokratları eşlik etti. İlk olarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Silifke İtfaiye Grup Amirliği’ni ziyaret eden Seçer, itfaiye çalışanları ile bayramlaştıktan sonra İmamlı Mahallesi’ne geçti.

Seçer’den müjde: “Su faturalarına bir müddet zam olmayacak”

Hayatın her alanında tüm ürünlerin fiyatının arttığını söyleyen Seçer, “Bütün maliyetler 5 yılda 7 kat artmış. Bizim maliyetlerimiz 7 kat değil, 17 kat arttı. Şimdi bu şartlarda biz bu gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz. Hiçbir belediye başkanı bedelli sunduğu hizmetleri çok pahalı yapmaz” diye konuştu. Ücret alınan hizmetlerin ucuzlatılmasının sonucunda başka hizmetlerin aksatılabileceğini söyleyen Seçer, “Bu süreç içerisinde uzun süre ilaveten su fiyatlarında bir değişikliğe gitmeyeceğiz. Biz 5 yıldır MESKİ yatırımlarına ne bir kredi kullanabildik, ne bir hibe alabildik. Avrupa Birliği, deprem kapsamında kredi verdi. Bunun içinde içme suyu, kanalizasyon, arıtma var. Şimdi ben rahatladım. Su faturalarında belli bir müddet mecburi olan Tefe-Tüfe artış uygulamaları dışında fiyat artışı görmeyeceksiniz. Bunun sözünü de başkan olarak size veriyorum” diye müjdeyi verdi.

 

“Bayram-seyran, hafta sonu, yaz-kış, soğuk-sıcak dinlemiyoruz. Çalışıyoruz”

Hizmetleri herkese eşit bir şekilde ulaştırdıklarını vurgulayan Seçer, “Bayram-seyran, hafta sonu, yaz-kış, soğuk-sıcak dinlemiyoruz. Çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz” sözlerine yer verdi. Kuraklık nedeniyle yüksek bölgelerde su sorunun yaşandığını kaydeden Seçer, “MESKİ teyakkuzda, bu sorunları en aza indirmeye gayret ediyoruz. İmamlı’da şu anda kayda değer bir su sorunu yaşanmıyor. Eylül ayından sonra Uzuncaburç’ta yaptığımız revizyon projesiyle hem Erdemli’nin mahallelerine hem Silifke’nin 31 mahallesine o kaynaktan su verebileceğiz. İmamlı’yı da o kaynaktan besleyeceğiz” diyerek, kurak mevsimlerde de daha fazla su kaynağına erişim imkanının olacağını belirtti. Seçer, mahalle ziyaretinin ardından, İmamlı Mahallesi’ne Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İmamlı Mahallesi Şehitliği Anıtı’nı ziyaret etti.

 

“Hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz”

Sonrasında Yenibahçe Mahallesi’nde de hemşerileriyle buluşan Başkan Seçer, geçmiş bayramlarını kutladı. Mersin’deki bütün yollara ilişkin ilçe belediyesi, Büyükşehir Belediyesi farkının olmadığını hatırlatan Seçer, “Herkes görevini yapacak, herkes işini yapacak ama birimizin yetişmediği yerde de diğerimiz ona yardımcı olur. Biz grup yollarını yaparız ama ara sokaklarda sorun varsa bu bizim işimiz değildir deyip ekipleri toparlayıp gitmeyiz” sözlerine yer verdi. Yenibahçe’de de oy artışı olduğunu söyleyen Seçer, “Bu oylar hizmet desteğidir. Vatandaş bize mesaj veriyor, ‘Siz hizmet yapın, biz de size destek verelim’. Desteğinizden dolayı teşekkür ederiz, bu güvene layık olacağız” diyerek hizmetlerini daha da artıracaklarının altını çizdi.

 

Keşlitürkmen’den Başkan Seçer’e coşkulu karşılama

Keşlitürkmenli Mahallesi’nde de yurttaşların geçmiş bayramlarını kutlayarak konuşmasına başlayan Seçer, “Su değerliydi, bu iki senede daha da değerli oldu. Suyu dikkatli kullanmamız gerekiyor. Sizler için sağladığımız içme suyunu sulama suyu olarak kullanmamanız gerekir. Bu yasal olarak da uygun değil. Kaçak olarak su kullanan insanları bize bildirmeniz lazım. Sizin suyunuzu çalıyor, siz suya fatura ödüyorsunuz. Gereksiz yere suyu tüketiyor çünkü fatura ödemiyor” diyerek, MESKİ’nin de bu nedenlerden dolayı maliyetlerinin arttığını söyledi.

 

“Hizmetler yapılıyor, makine gibi çalışıyoruz”

Seçer, ayrıca çok sayıda otobüsü de Mersin’e kazandırdıklarını ve her bölgenin ulaşım sorununa çözüm ürettiklerini söyledi. Eski otobüslerin yerine Türkiye’de örneği olmayan yeni 272 otobüsü yurttaşın kullanımına sunduklarını kaydetti. Bütçenin açık olmaması için doğru yönetilmesi gerektiğini kaydeden Seçer, “Otobüs sorunu çözelim derken sizin yollarınızı yapamazsak olmaz. İşte yöneticilik budur. Kentimizi mevcut kaynaklarla en iyi şekilde yönetmeye gayret ediyoruz. İyi işler yapıyoruz ki, bakın 2019’dan bu yana burada oy oranımız yaklaşık olarak 30 puan artmış. Desteğinizden dolayı sizlere de teşekkür ediyoruz. Hizmetler yapılıyor, makine gibi çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Hizmette adaletliyiz”

Çaltıbozkır’ı da ziyaret eden Başkan Seçer, yurttaşın sevgi dolu kucaklamasıyla karşılaştı. Coşkulu kalabalığa seslenen Seçer, “Çaltıbozkırlıları, çalışan, üreten insanları seviyoruz. Hizmette adaletliyiz. Herkese hizmet veriyoruz. AK Partiliye de MHP’liye de İYİ Partiliye de hizmet veriyoruz, hiçbir farkı yok. Yaptığımız yolu herkes kullansın diye yapıyoruz. Üretici kadınları, küçük üreticileri seviyoruz ve destekliyoruz. Daha da artsın istiyoruz” diye konuştu. Tarımsal desteklerin artarak devam edeceğini kaydeden Seçer, “Ben çalışkan insanları seviyorum. Emin olun çok saygı duyuyorum” dedi.

 

Seçer, 5 yıl önce dağıtımını yapılan lavantaların bahçesini gezdi

Seçer mahalle ziyareti sonrasında Çaltıbozkır’da yer alan lavanta bahçesini ve Çaltıbozkır Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’ni ziyaret etti. Üreticilerle bir araya gelen Başkan Seçer, ‘Kolay gelsin’ dileklerinde bulundu. Lavanta bahçesini ziyaret eden turistler ile de selamlaşan Seçer, burada da yoğun bir ilgi ile karşılandı. Seçer, bahçeye yaptığı ziyarette, “Distilasyon ünitesi de kurduk. Şuan da bu tabloları görmek bizleri mutlu ediyor. Lavanta ürünleri, lavantadan elde edilen yağlar üreticilere ek bir gelir kaynağı sağlıyor. 5 yıllık görev süremiz içerisinde Silifke’mizin 88 mahallesine de hizmetlerimiz devam edecek. Mersin’imizin her noktasında hizmette kusur etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Seçer Ayaştürkmenli Mahallesi’ndeki vatandaşlar ile bir araya geldikten sonra onlarla sohbet etti, taleplerini dinledi. Seçer Ayaştürkmenli’ de büyük bir misafirperverlik ile karşılandı, vatandaşlar adeta sevgi seli gösterisinde bulundu.

 

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ile CHP Silifke İlçe Başkanı Zarif Korkmaz da yurttaşların geçmiş bayramını kutlayarak, vatandaşlarla bir araya geldiler.

 

İmamlı Mahalle Muhtarı Bilal Çalışkan, Yenibahçe Mahalle Muhtarı Hızır Kurt, Keşlitürkmenli Mahalle Muhtarı Yüksel Uslu, Çaltıbozkır Mahalle Muhtarı Ahmet Sarı, Kırobası Mahalle Muhtarı Mustafa Türe, Ayaştürkmenli Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Özbağ ile Sarıaydın Mahalle Muhtarı Selahattin Aksıfat da konuşmalarında, mahallelerine aldıkları hizmetler için Başkan Seçer’e teşekkürlerini ilettiler.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Meymune Ataol Avatarı MEYMUNE ATAOL dedi ki:

    SİLİFKENİN ATAKENT MAHALLESİNDEYİZ. SİVRİSİNEK YÜZÜNDEN CAMKAPI AÇAMAZ OLDUK. BALKONUMUZA ÇIKAMAZ OLDUK. HERYERİMİZ SİVRİSİNEK YARASI, KÜÇÜCÜK BEBELERİN VÜCUTLARI KIRMIZI KIRMIZI, SİVRİSİNEK ISIRIĞI. DENİZ LEŞ GİBİ, GEMİLERİN ATIKLARI SAHİLE GELİYOR VE SAHİL GÜVENLİK HİÇBİRŞEY YAPMIYOR.

  2. Abdullah Avatarı Abdullah dedi ki:

    Su sorununa eyvallahta sayın başkanım şu SUĞRİYELİLER sorununa bir çözüm bulsanız.Bu insanların elinden o güzelim sahillerimize inemez olduk.Tüm kalmaktalar ve bankları işgal ediyorlar.

error: Kopyalama!