Mersin Hakkında Merak Edilen Her Şey Teksin’de

Teksin Mersin uygulaması, bütün belediyecilik faaliyetlerini vatandaşların cebine taşımaya devam ediyor. Belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra; ulaşımdan kent rehberine, tarihi alanlardan sosyal aktivitelere kadar her şey tek uygulama ile Mersinli’nin cebinde.

Mersin Hakkında Merak Edilen Her Şey Teksin’de
Yayınlama: 01.01.2024

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Akıllı Şehirler Vizyonu’ çerçevesinde hayata geçirdiği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in “Benim yol arkadaşım, baş danışmanım” dediği Teksin Mersin uygulaması, bütün belediyecilik faaliyetlerini vatandaşların cebine taşımaya devam ediyor.

 

‘Tek noktadan benzersiz çözüm merkezi hizmetinizde…’ denilerek 2021 yılının Temmuz ayında faaliyete geçirilen Teksin Mobil uygulaması sayesinde vatandaşlar tek bir uygulamayla bütün belediyecilik işlemlerini hallederken; kent rehberi, ulaşım, kütüphane, tarihi alanlar, sosyal aktiviteler gibi birçok faaliyete de erişim sağlayabiliyor. Aynı zamanda Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün de alanı olan uygulamada, fatura da ödenebiliyor.

 

Başer: “Teksin mobil ile belediyeciliğin her alanını vatandaşların ceplerine indirdik”

Yaklaşık 1 milyon 250 bin kişinin indirdiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Kalite Yönetim ve Kent Araştırmaları Şube Müdürü Ezgi Başer, uygulama hakkında bilgi verdi. Teksin’in, telefonda konuşmak istemeyen vatandaşlar için büyük bir hizmet olduğuna dikkat çeken Başer, “Teksin mobil ile belediyeciliğin her alanını, vatandaşların ceplerine indirmiş olduk. Mobil uygulamadan çok rahatlıkla Teksin çağrı merkezine kayıt oluşturulabilir. Oluşturulan bu kayıtlar, 185’i arayarak oluşturulan kayıtlardan tamamen farksız bir şekilde yine birimimizce değerlendirilir, ilgili birimlere yönlendirilir ve sonuçlandırıldığında yine mobil uygulamadan sonucunu görebilecek şekilde mobil uygulamaya geri gönderilir” sözlerine yer verdi.

 

Belediyenin bütün birimlerine tek tıkla ulaşım mümkün

Uygulama üzerinden oluşturulan taleplerin bütün aşamalarının, uygulama üzerinden anlık olarak görülebilir olduğunun altını çizen Başer, “Her mobil uygulamada olduğu gibi ve TEKSİN mobil uygulamasında da belediyemize ait ulaşım, kayıt oluşturma, belediyecilik hizmetleri, hangi birim hangi işleri yapar, sorumluluk alanları nedir gibi veriler rahatlıkla görülebilir. Bütün dairelerimize, birimlerimize ulaşabilecekleri bir nokta” diye konuştu. Sistemin özellikle ulaşım konusunda yoğun kullanıldığına dikkat çeken Başer; otobüslerin nerede olduğu, kaç dakika sonra durağa geleceği gibi bilgilerin de anlık uygulamaya işlendiğini belirtti. Uygulamadaki MESKİ modülüne de dikkat çeken Başer, “MESKİ modülünde vatandaşlar abonelik bilgilerine bakabilir ve faturalarını ödeyebilirler. MESKİ Genel Müdürlüğü birimleriyle alakalı hizmet duyurularını da görebilirler” dedi.

“2024 yılında uygulamayı daha da geliştireceğiz”

Uygulamayı çağa daha da uygun bir hale getireceklerini sözlerine ekleyen Başer, “Mobil uygulama çağa uygun ve geliştirilebilir bir alan. 2024 yılında mobil uygulamayı geliştirici birtakım projelerimiz, faaliyetlerimiz var. Çok daha iyi, çok daha kullanışlı, vatandaşlarımızın tümüne hitap eden yeni özelliklerde olacak. Mersinliler bizi takip etmeye devam etsin” dedi.

Mersin’i keşfetmek için Teksin yeterli

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kent rehberinin de uygulamada aktif kullanıldığını söyleyen Başer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin birçok alanda etkinlikleri oluyor. Sosyal medya hesaplarımızdan bunlar paylaşılıyor, ama mobil uygulamadan duyuruları ve etkinlikleri istedikleri zaman görebilirler. Sosyal aktiviteler olabilir ya da yeni yaptığımız bir projenin son duyurusu haber detayı olabilir, buradan ulaşabilirler” ifadelerini kullandı.

 

Kent rehberinin sadece sosyal aktivitelerle sınırlı olmadığını söyleyen Başer, “Plajlarımız hangi lokasyonlarda, kafelerimiz nerede, hangi saatler arasında açık gibi genel detaylar da uygulamada. Yine çamaşır kafemiz nerede, okuma salonlarımız nerede gibi tüm bilgiler de mevcut. Kısaca belediyecilik hizmeti veren tüm lokasyonlarımızın bilgileri mobil uygulamamızda var” diye konuştu. Araştırmaya gerek duymadan, uygulama üzerinden kente dair birçok şeye ulaşım sağlandığını vurgulayan Başer, Mersin’de gezmek isteyen ve nereye gideceğini bilemeyen tüm vatandaşların bu uygulama sayesinde birçok yere erişiminin mümkün olduğuna değindi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.