Mersin Dersimliler Derneği Aşure Lokması Paylaştı

Mersin Dersimliler Derneği Aşure Lokması Paylaştı
Yayınlama: 13.08.2022

Mersin Dersimliler Derneği aşure lokması paylaştı. Lokma paylaşımında konuşan ABF İnanç Kurulu ve Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, günümüz Kerbelası olan çocukların açlık ve susuzluk içinde ölmesine, savaşların sürmesine, doğanın tahrip edilmesine karşı birlik olması çağrısında bulundu.

Mersin Dersimliler Derneği tarafından aşure lokması paylaşıldı. Yüzlerce yurttaşın katıldığı etkinlikte konuşan Mersin Dersimliler Derneği Başkanı Nurşen Çığlık, Alevilere ve kurumlarına yönelik gerçekleşen saldırıya tepki göstererek gerçek faillerin yakalanmasını istedi.

Nurşen Çığlık’ın ardından konuşan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) İnanç Kurulu ve Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, Muharrem ayının önemine dair değerlendirmede bulundu.

“BİNLERCE ÇOCUK SUSUZLUKTAN ÖLÜP KERBELAYI YAŞIYOR”

Kerbela’nın günümüzde de devam ettiğine dikkat çeken Kılavuz, “Aleviler, demokratlar, aydınlar gözünü günümüz Kerbelalarına çevirmelidir. Yüzbinlerce insan savaşlardan, binlerce çocuk susuzluktan ölüp Kerbelayı yaşıyor. Bunları bir daha yaşanmaması için birbirimize sahip çıkmalıyız. Muharrem ayının yaşadığımız bu topraklarda birliğe, kardeşliğe vesile olmasını umuyorum” dedi.

PİRHA/MERSİN

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063
error: İzinsiz Haberleri Kopyalamayın!