Mersin, Denizli, Burdur, Isparta, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl, Antalya, Erzurum ve Muş’ta gök gürültülü sağanak

Mersin, Denizli, Burdur, Isparta, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl, Antalya, Erzurum ve Muş’ta gök gürültülü sağanak
Yayınlama: 06.12.2023

Türkiye’de pazartesi günü sabah saatlerinden itibaren başlayan ve salı günü ara veren yağışlar, çarşamba günü ile birlikte yeniden etkisini artırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporuna göre yağışların, Mersin, Denizli, Burdur, Isparta, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl, Antalya, Erzurum ve Muş’ta gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Mersin, Denizli, Burdur, Isparta, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl çevreleri ile Antalya’nın iç ve doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak Güney Ege kıyıları ile Antalya çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

PUS VE YER YER SİS

Meteoroloji güncel hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre 24 ilde sağanak ve kar yağışı bekleniyor. Öte yandan yağışla birlikte sıcaklıkların da 2 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor. Akdeniz bölgesindeki illerimiz Mersin, Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de yaşayan ve çarşamba sabahı işe gidecek vatandaşlarımıza önemli haberi verdi. Sabah saatlerinden itibaren adeta devre kesici gibi devreye girecek. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

İşte Akdeniz bölgesi güncel hava durumu tahminleri..

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Isparta, Burdur, Mersin çevreleri ile Antalya’nın iç ve doğu kesimlerinin öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz’in doğusu ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Hatay çevreleri ile Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ADANA 24°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 24°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BURDUR 16°C

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel sağanak yağışlı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.