Mersin Haber

Mersin CHP İl Başkanı Değişiyor

Mersin CHP İl Başkanı Değişiyor
Yayınlama: 20.12.2022
A+
A-

CHP İl Başkanı Adil Aktay’ın istifasıyla boşalacak olan, İl Başkanlığına en güçlü isim olarak Haydar Özdemir’in adı geçiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nin kararıyla adaylık başvuruları yapmak isteyen görev başında bulunanların istifa etmesinden sonra Mersin CHP İl başkanının aday olacağı kesinleşti. Aktay’dan boşalacak il başkanlığına en güçlü isim olarak Haydar Özdemir’in adı geçiyor.

Tarsus’ta uzun yıllar işletmecilik, dernek başkanlığı ve yöneticiliğinde bulunan Özdemir’in ismi Mersin kulislerinde de konuşulmaya başlandı.

Sosyal Demokrat kimliği ve yaşantısıyla tanınan Haydar Özdemir‘in CHP İl başkanlığına getirilmesi durumunda her kesimin memnunluk duyacağı ve sosyal adaletin daha önem kazanacağı, herkesi barıştıracağı ve kaynaştıracağı belirtilirken, destek mesajları çığ gibi yağmaya başladı.

 

Haydar Özdemir

Haydar Özdemir

Yıllardır CHP’de siyaset yaptığı, herkesle barışık olduğu, herkes tarafından sevilen sayılan bir kişidir. Hali hazırda CHP Yenişehir İlçe delegesi, İl Kongre Delegesi ve Yenişehir Belediye Meclis üyeliği yapmaktadır.

18 yıldır Mersin’de ikamet eden Özdemir, iş dünyası ve Demokratik Kitle Örgütleriyle (STK) yakın ilişkiler içerisinde olmakla biliniyor. Özdemir, 600 Çalışanı olan, özel bir şirkette yöneticilik yapıyor.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)